Hokejisté stávkovali za Hniličku


Naprosto děsivý začátek hokejového mistrovství světa si téměř nikdo neuměl vysvětlit. Před jeho začátkem český národní tým neprohrál devět zápasů v řadě, v Rize ale přišly tři zápasy bez výhry v řádném čase.

Na sociálních sítích jedou analýzy, u sázkových kanceláří je jasným tipařským outsiderem kurz na úsměv Filipa Pešána během jakéhokoliv zápasu. Pravý důvod matného vstupu je úplně někde jinde. Hokejisté totiž velmi nelibě nesou odstoupení předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky. Z týmu zní obavy, co nyní s hokejem u nás bude, co se stane s naslibovanými miliony na hokejové stadiony a dalšími na rozvojové projekty.

Za prvními třemi zápasy je snaha politikům ukázat, jakou sílu u jejich voličů má hokej a kolik procent může každá strana případně v podzimních ztratit. Samozřejmě pod čarou je slyšet také tón uražené ješitnosti, nový předseda je sice z hokeje, ale pouze pozemního, větší potupu pro hokejisty nenajdete.

Situaci v Rize dva dny řešil předseda Českého hokeje, čím nakonec dokázal hráče přesvědčit, je obestřeno tajemstvím. Možná ukázanou zpáteční letenkou, která v případě nepostupu do čtvrtfinále vedla přes Bělorusko.

Kejval mění dres, míří do státních služeb

Piráti zruší největší lidovou zábavu

Pravda o Plavšičově přestupu

Hokejový svaz slaví postup Kladna

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)