Hokejisté navrhují revoluční změnu


Těžké časy, které nás sužují, zasahují bohužel i sport. Nic nejsou platné permanentní kontroly fotbalistů, pravidelné hokejistů, kteří jsou navíc zřejmě nejvíc promořenou sociální skupinou u nás. Stát ve snaze zabránit absolutní katastrofě, zavírá všechny možné dveře, včetně těch sportovních. Rozhodování představitelů státu ani neovlivnila stará moudrost, že lid potřebuje nejen chléb, ale i hry.

Vedení hokejistů má enormní snahu docílit opětovného zahájení soutěže, proti je však pádný argument šíření koronaviru v uzavřených prostorách a u ledu obzvlášť. Proto přišel svaz s návrhem, aby stát změnil své investiční priority a namísto výstavby hokejových hal se začaly stavět otevřená hřiště. Tím by se zlevnil provoz pro všechny ligové kluby, samozřejmě by chyběly pořádné divácké tribuny, které jsou velkým příjmem klubů. Pomoc po jednání slíbil pan premiér, že pokud budou všechny rolby jezdit na pohon s příměsí řepky, stát zaplatí kompletně náklady na hokejovou extraligu. Dokonce i stáhne návrh na zvýšení zdanění hazardu, jako poděkování za podporu profesionálního sportu.

Kluby ve snaze zvýšit příjmy z prodeje dresů pak uzavřely dohodu, že se vrátí k dresům ze třicátých let. Tímto krokem údajně stoupne i prodej televizních práv do zahraničí a český hokej dostane šanci přežít.  


Olympionici se zbavují kolekce oblečení na OH

Tajemství koronaviru u fotbalové reprezentace

Plzeň se dostala do Ligy mistrů

Slavie rozšiřuje realizační týmŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)