Hokejisté Česka do Švédska se dvěma Šimony a s hráči, mezi nimiž je věkový rozdíl 16 let

Národní tým českých hokejistů čeká po finském Turnaji Karjala a Švýcarských hokejových hrách už třetí turnaj série EHT v řadě, jehož dějištěm bude země vedoucího tabulku soutěže  Švédsko. Národní dres si oblékne řada zkušených hráčů, ale i pár nováčků. Všechno však pomalu směřuje k vyvrcholení sezony, a to ke květnovému mistrovství světa v Praze.

Trenér Radim Rulík seznámil s nominací hráčů novináře ve středu 31. ledna 2024 v Praze.


  Jak říkám...„Trefit skladbu. Budou k dispozici hráči z NHL i Evropy. Člověk bude trochu trnout, jak to dopadne, hodně kluků hraje v nejlepších týmech, které půjdou v play-off daleko. To přináší nebezpečí zranění, proto musíme mít rozšířený obzor. Všechno, co si připravujeme, se může změnit, proto je důležité mít alternativy,“ popsal dění kolem nominace  hlavní kouč Radim Rulík  na setkání s novináři, aby naznačil, že už se pomalu formuje sestava na květnový šampionát.

„Dalo by se říct, že nějakou představu mám. Ne vždycky se ale naplní. Bude to dané okolnostmi a situací,“ přiznal český kouč národního týmu.

Na soupisce na nadcházející Beijer Hockey Games se objevila i dvě  jména zkušených hráčů Jana Kováře a Martina Růžičky.  Věkový rozdíl mezi nejstarším hokejistou v reprezentaci Martinem Růžičkou a nejmladším Jakubem Málkem je 16 let a 107 dnů.

  Jak říkám...„Ano, byl překvapený. Myslím si, že mile. Je to vítězný typ, na titulech Třince má obrovský podíl. Nejenom účastí na ledě, ale i v kabině. Dokáže pobláznit tým ke stoprocentnímu a maximálně obětavému výkonu. Je to hráč, který chce vyhrávat, když jsme spolu mluvili, tak hned zmínil play-off. Nechtěl, aby mu turnaj zasáhl do jeho play-off, které je pro něj důležité. Řekl jsem mu tedy, že s ním počítám na dva zápasy a v tom druhém ze tří si odpočine. Chci, aby mohl hrát na 100% a ukázat, co v něm je,“ řekl nominaci Martina Růžičky kouč Rulík.
V nominaci jsou tři Ondřejové, Jakubové a Janové a dále dva Filipové, Martinové, Lukášové, Michalové, Danielové a Šimovové. Taková řečnická otázka zní, zda třeba v případě Šimonů hrají hokej  v nejvyšší soutěži mužů nebo v zahraničí s českým pasem ještě další Šimonové?
V prvním utkání turnaje narazí Češi ve čtvrtek 8. února 2024 od 19 hodin na domácí Švédsko a  o dva dny později v sobotu  10. února 2024   je čeká od 12 hodin výběr Suomi. Oba zápasy bude vysílat stanice ČT sport a nedělní střetnutí 11. února 2024 se Švýcary  od 12:00 hodin  bude vysílat  stanice ČT 2.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz s využitím zprávy z webu  ceskyhokej.cz, foto a koláž: Petr Skála)