Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu z Evropské unie v rámci sedmatřicátého kola výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, prioritní osy 3 Cestovní ruch, oblasti podpory 3.2. Marketingové a koordinační aktivity v oblasti cestovního ruchu, finanční podporu na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Co to znamená pro turisty?
Další zajímavý rozměr cestování třeba pro mozek, nohy a vaši GPS „džípíesku“
Znáte ten opojný pocit z úspěšného lovu, když je pěší nebo cyklovýlet krásnou krajinou korunován nalezením „kešky“?
Jak se hraje Hoří, hoří, přihořívá... v době satelitní navigace? Mánii zvané geocaching (čti geokešing) propadli lidé na celém světě.
Je to něco mezi sportem a honbou za pokladem. Je to dobrodružství spojující prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém světě. Funguje díky přesnosti současných GPS systémů a možnosti výměny informací o nově založených skrýších mezi účastníky hry. Ti pak mohou s délkovými a šířkovými souřadnicemi skrýše vyrazit na lov. Odměna za nalezení se většinou ukrývá uvnitř plastikového „kontejneru“. Uvnitř vodotěsné nádobky bývá zápisník, tužka a různé předměty, které slouží k výměně. Za předmět odebraný ze skrýše je nutné ponechat zde předmět stejné nebo vyšší hodnoty. Skuteční hledači však především mají radost z nálezu místa.
Na území Krkonoš a Podkrkonoší je několik desítek „kešek“. Do hry se můžete zapojit i vy.
Nevíte jak na to a chtěli byste Geocaching vyzkoušet?
Máte k tomu příležitost. Krkonoše – svazek měst a obcí totiž nově vydal mapu. Právě v ní přináší jednoduchý návod ke hře, instrukce a informace k tomu, jak to vlastně začalo. Vytipovány jsou pro zájemce v mapě zvýrazněny zajímavé a oblíbené „kešky“ v regionu Krkonoše a Podkrkonoší. Podle názvů „kešek“ najdete na webu geocaching.com další instrukce k jejich najití.
"Tak lovu zdar v Krkonoších," přejí autoři nového projektu.
(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Krkonoše svazek obcí)