Fotbalovou reprezentaci U21 čeká generálka na EURO ve Španělsku a tam Belgičané a Nizozemci


Reprezentace do 21 let zná nominaci na březnové přípravné zápasy proti Belgii a Nizozemsku, která odehraje na neutrální půdě ve španělském tréninkovém středisku San Pedro del Pinatar. Nominaci a další novinky se dozvěděli v úterý 14. března 2023 novináři na setkání s vedením reprezentace fotbalových lvíčat. 
„Lvíčata“ se tak mohou těšit na konfrontaci s týmy, které se v červnu letošního roku představí po jejich boku na mistrovství Evropy v Rumunsku a Gruzii.

Atraktivní prověrka zároveň znamená poslední zápasové testy před Eurem, na němž se svěřenci trenéra Jana Suchopárka v základní skupině v Gruzii postupně utkají s Anglií, Německem a Izraelem.

Čeští mladíci budou v duelech s Belgií a Nizozemskem postrádat čtyři hráče, kteří v březnovém reprezentačním termínu zamíří do seniorské reprezentace. Tu čekají úvodní zápasy kvalifikace ME proti Polsku a v Moldavsku. Jednadvacítka tak bude nyní postrádat obránce Martina Vitíka s Davidem Juráskem, záložníka Matěje Juráska a útočníka Tomáše Čvančaru.

Ze stabilních hráčů chybí také záložník Jan Žambůrek z dánského Viborgu, kterého vyřadilo ze hry zranění.

Šance se tak otevírá pro další hráče, kteří mohou zabojovat o účast na letním mistrovství Evropy. První pozvánka do U21 například zamířila k obránci Filipovi Prebslovi z Liberce.

Do hry se vracejí také osvědčená jména: brankáři Matěj Kovář s Vítězslavem Jarošem, záložníci Filip Kaloč, Kryštof Daněk, Adam Karabec a Michal Ševčík, kteří neabsolvovali listopadový přípravný dvojzápas proti Portugalsku a Norsku.

V něm „Lvíčata“ výsledkově neuspěla: prohry 1:5 a 0:4 nyní chtějí odčinit právě proti Belgii a Nizozemsku. Oba týmy vyhrály své kvalifikační skupiny a na evropský šampionát zamířily přímo.

Nizozemsko bude na letním Euru, kam si zajistilo postup jako vůbec první tým z kvalifikace, obhajovat semifinálovou účast z roku 2021, Belgie na ME hrála naposledy před čtyřmi lety.

Česká jednadvacítka se před březnovým dvojzápasem sejde v neděli 19. března 2023, o den později v ranních hodinách zamíří letecky do Španělska.

První zápas s Belgií je na programu v pátek 24. března 2023 od 18:00 hodin a duel s Nizozemskem se odehraje v pondělí 27. března 2023 od 14:00 hodin.

Nominace reprezentace U21 na přípravné zápasy s Belgií a Nizozemskem:Náhradníci:

Brankáři: Lukáš Horníček (SC Braga), Martin Janáček (SK Dynamo České Budějovice), Jakub Markovič (FK Pardubice), Tadeáš Stoppen (SK Sigma Olomouc), Matyáš Vágner (FC Sellier & Bellot Vlašim).

Obránci: Denis Donát (FK Mladá Boleslav), Denis Halinský (FC Sellier & Bellot Vlašim), Štěpán Harazim (FC Hradec Králové), Josef Koželuh (FC Zbrojovka Brno), Karel Pojezný (FC Baník Ostrava), Martin Suchomel (FK Mladá Boleslav), Patrik Vydra (AC Sparta Praha).

Záložníci: Michal Beran (Bohemians Praha 1905), Marek Icha (FK Pardubice), Petr Jaroň (FC Baník Ostrava), Jakub Křišťan (FC Sellier & Bellot Vlašim), Vojtěch Sychra (FK Pardubice), Jáchym Šíp (SK Sigma Olomouc).

Útočníci: Matyáš Kozák (FC Slovan Liberec), Denis Kramář (SK Sigma Olomouc), Ladislav Krobot (FK Pardubice), Filip Vecheta (1. FC Slovácko), Tomáš Zlatohlávek (SK Sigma Olomouc).


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde!!!

(Petr Skála s využitím zprávy na fotbal.cz pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)