Fotbalová česká reprezentace vstoupí do kvalifikace na ME s oporami i se šesti nováčky

Do startu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2024 počítá trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý s obvyklými oporami i s šesti nováčky.

Informace o tom, že pozvánku na zápasy proti Polsku a v Moldavsku dostali také nováčci ve fotbalové reprezentaci David Douděra, David Jurásek, Martin Vitík, Matěj Jurásek, Lukáš Sadílek a Tomáš Čvančara, byly zveřejněny na setkání vedení reprezentace s novináři    v úterý 14. března 2023 v Praze.Národní tým vstoupí do kvalifikace UEFA EURO 2024 v pátek 24. března 2023 ve Fortuna Areně v Praze proti Polsku. Dlouho očekávaný zápas je vyprodaný. Tři dny nato se reprezentace představí v Kišiněvě v Moldavsku.


  Jak říkám...

„Do kvalifikace vstupujeme s jednoznačným cílem postoupit. Rozhodli jsme se povolat a dát šanci také mladším hráčům, kteří v lize prokazují sportovní formu a také mají potenciál stát se v budoucnu oporami reprezentace,“ uvedl trenér Jaroslav Šilhavý.

Nutno dodat, že čtyři ze šesti nováčků (D. Jurásek, Vitík, M. Jurásek, Čvančara) patří věkem ještě do mladší kategorie. V poslední době proto probíhala častá komunikace mezi vedeními reprezentací „A“ týmu a  týmu do 21 let.

  Jak říkám...

„Víme, že jednadvacítku čeká v červnu 2023 mistrovství Evropy, a určitě si přejeme, aby na turnaji uspěla. Pro březnový sraz jsme se však s trenérem Janem Suchopárkem a jeho realizačním týmem dohodli, že tito čtyři hráči pojedou s áčkem, které čeká ostrý start do kvalifikace, zatímco jednadvacítka má na programu přípravné zápasy. Co se týká  červnového šampionátu do jednadvaceti let, budeme spolupracovat a komunikovat tak, aby obě mužstva byla co nejsilnější. Ostatně nominace těchto hráčů je vyznamenáním právě i pro tým do jednadvaceti let, kterému patří poděkování za vstřícné jednání,“ poznamenal manažer reprezentace Tomáš Pešír, aby dodal, že v nominaci na březnové zápasy nechybí ani tradiční opory v čele s Tomášem Vaclíkem, Vladimírem Coufalem, Jakubem Brabcem, Tomášem Součkem, Antonínem Barákem, Adamem Hložk em nebo  Patrikem Schickem.

„Patrik Schick a Vladimír Coufal jsou v nominaci navzdory zdravotním potížím. V nejbližších dnech se ukáže, zda s nimi budeme moci počítat. I proto je v nominaci tentokrát pětadvacet hráčů, o dva víc než obvykle,“ vysvětlil manažer Tomáš Pešír.4


Je dobré vědět, že kromě Polska a Moldavska se česká reprezentace v kvalifikaci utká ještě s Albánií a Faerskými ostrovy. Na šampionát, který v roce 2024 hostí Německo, postoupí jen dva nejlepší týmy skupiny.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde!!!

(Petr Skála s využitím zprávy na fotbal.cz pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)