Fotbalová asociace ČR nehodlá devastaci zdraví zejména nejmladší generace přihlížet

Fotbalová asociace České republiky reaguje na sobotní (10. dubna 2021) vyjádření ministra zdravotnictví pana Petra Arenbergera, který navzdory svému předchozímu ujištění směrem ke sportovnímu prostředí oznámil, že v pondělí 12. dubna 2021 navrhne Vládě ČR, aby se i bez nouzového stavu mohli setkávat nejvýše dva lidé, tedy i během sportování. 


    Jak reagujeme... „Fotbalová asociace České republiky považuje v tuto chvíli podobný přístup za skandální a zároveň za plivnutí do tváře všem, kteří se na základně pátečního (9. dubna 2021)  vyjádření pana ministra začali chystat na pondělní restart tréninkového procesu v režimu 20 osob na venkovních hřištích.

Situace je především v oblasti nemožnosti tréninku dětí alarmující s možnými nevratnými procesy a Fotbalová asociace České republiky  nehodlá podobné devastaci zdraví zejména nejmladší generace pouze přihlížet. Fotbalová asociace České republiky, ve spolupráci s řadou ostatních svazů, Českou usnií sportu  a Národní sprotovní agenturou, připravila navíc celou řadu scénářů, jak bezpečně zajistit návrat sportovců /fotbalistů/ na sportoviště a nyní využije tedy veškerých možností k tomu, aby tedy alespoň podle nich restart sportu probíhal."

(ps, Fotbalová asociace ČR, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)