Fotbalisté Zlína si v Praze vyskakovali ... Bohemians Praha 1905 - Zlín 0:1

Nejvyšší soutěž zlínským fotbalistům spadla z nebe až v červnu 2015 po odstoupení jiného postupujícího  týmu  Varnsdorfu, který se ligy vzdal. Najednou se po šesti letech mimo pořadí do Zlína vrátila liga. A návrat měli fotbaloví ševci grandiózní. Fotbalisté Zlína se  totiž v prvním  kole Synot ligy  postarali o velké překvapení, když na hřišti Bohemians Praha 1905 vyhráli 1:0. Stačila jim k tomu  trefa pravého obránce Pazdery.

Na návrat do nejvyšší soutěže Zlínští čekali šest let a tak koho jiného za soupeře než nováčka ze Zlína si mohli Klokani na rozjezd ligového  nového ročníku soutěže přát.  Pražané  však prošli přes léto velkou obměnou kádru, což bylo na hřišti vidět.

Hráči se teprve zastřelovali. Nováček v Ďolíčku Tomáš  Čížek asi  z 25 metrů ostrou střelou zaměstnal v brance Holého , který  míč vytáhl na roh. Hosté měli velkou kliku, když stejný borec  zdálky nastřelil  neuhnutého spoluhráče Schicka, který stál v cestě bomby mířící na branku Zlína.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

Zlínští však obléhání ustáli  a hned z první naskytnuté šance v 25. minutě střelili branku.  Pravý obránce Pazdera po  kombinaci s Kopečným překonal Zlámala.  Od té doby útok Klokanů otupěl. Pražany asi tři minuty před půlí zachránil brankář Zlámal, který na dvakrát zasahoval při soupeřových střelách zblízka.

Ve druhém poločase se už diváci branky nedočkali. Hostům stav na ukazateli skore vyhoval, odkopávali míče daleko od své branky, jednou dokonce míč letěl přes hlavní tribunu až mimo stadion.

Klokani, od kterých si Pražané slibovali, že jako jediní v úvodním kole po prohrách Dukly , Slavie a remize Sparty z pražských klubu vyhrají, tak doma přišli  o body, které mohou na konci soutěže hodně chybět.

Fotbalová Synot liga - první kolo
Praha Ďolíček 26. července 2015

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 0:1 (0:1)
Branka: 25. Pazdera. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Wilczek. ŽK: Holík, Holý, Janíček (Zlín). Diváci: 4818.
Bohemians: Zlámal - Pauschek (81. Bartek), Škerle, Šmíd, Šírl - P. Hašek (46. Akulinin), Jindřišek, Jirásek, Mosquera - Čížek - Schick (46. Mikuš). Trenér Pivarník.
Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (90. Hubáček), Holík (70. Živulič), Janíček, Koreš (83. Malý) - Železník, Poznar. Trenér Páník.

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)