Fotbalisté z města automobilů neudrželi vedení a přišli o dva body s Českými Budějovicemi

Mladoboleslavští fotbalisté v domácím utkání přišli o dva body, když dvakrát neuhlídali své vedení a dopustili, aby jihočeský protivník vyrovnal ze dvou standardních situací, konkrétně těsně před pauzou z pokutového kopu a čtvrt hodiny před koncem po rohovém kopu.

Do utkání vlétli Středočeši  s elánem, ale skórovali až ve 13. minutě, kdy  Ladra poslal podle levé lajny pas Marečkovi a ten přihrál do středu hřiště Kušejovi, jenž povedeným blafákem obešel Janáčka a do odkryté branky jistě skóroval - 1:0.

Úvodní půlhodinka se odehrála většinou na českobudějovické polovině hřiště. Jihočeši  se na dostřel Šedovy branky dostávali sporadicky a jen dvakrát zahrozili brejky po soupeřem nedotažených standardních situacích. Naopak domící hráči měli více ze hry a více šancí, ale nevyužitých.  Netrvalo však dlouho a poo jedné neproměněné šanci soupeř trestal.  Ve 43. minutě Čolič vyrovnal pokutovým kopem, který rozhodčí Batík nařídil po tříminutové konzultaci s VARem za nastřelení ruky - 1:1.

Druhý poločas začal za slunečního svitu, který jakoby aktéry zaskočil. Avšak v 58. minutě Matějovský přesnou přihrávkou našel na hranici soupeřovy šestnáctky neobsazeného Kubistu a ten se bez otálení trefil přesně k levé tyči - 2:1. Jenže jednobrankový náskok si Středočeši  neuhlídali.

V 78. minutě po Horově tečované ráně následoval teprve druhý českobudějovický roh v tomto utkání a po přetaženém centru se u vzdálenější tyče hlavou prosadil Králik - 2:2.  Mladoboleslavský gólman Šeda marně u rozhodčího reklamoval, že jej jihočeští protihráči nedovoleně blokovali, srazili na trávník a vyřadili faulem ze hry.

Jak říkáme...
„Jsme všichni naštvaní, že jsme zápas nerozhodli v prvním poločase. Musíme si vzít ponaučení, aby se to neopakovalo. Gól, co jsem dal, bych vyměnil za tři body," popsal chmurnou pozápasovou atmosféru v mladoboleslavské kabině Vojtěch Kubista.

„V prvním poločase jsme měli vést tři nula a zápas by se vyvíjel jinak. Tak zkušené mužstvo, jaké máme, by mělo vedení udržet a ne si nechat dát laciný gól po rohovém kopu. Vytváříme si hodně šancí, což je naše plus, ale náš současný nedostatek je v jejich neproměňování," podobně mrzutě mluvil i trenér Pavel Hoftych.

„Náš výkon se mě nelíbil. Prvních třicet minut jsme zaspali. Remízu hodnotím jako spravedlivou. S bodem jsme spokojení, Boleslav je asi smutná," se netajil rozporuplnými pocity českobudějovický trenér Tomáš Zápotočný.

Mladá Boleslav   25. února 2023

FORTUNA:LIGA 2022/2023 - 21. kolo

FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)

Góly: 13. Kušej, 58. Kubista - 43. Čolič (z pokutového kopu), 78. Králik
ŽK: trenér Hoftych - Králik
Rozhodčí: Batík - Paták, Podaný
Diváků: 1012

FK Mladá Boleslav: Šeda - Šimek, Karafiát, Suchý - Suchomel, Kubista, Matějovský (65. Dancák), Fulnek (59. Tomič) - Mareček (79. Žitný) - Kušej (59. Ekpai), Ladra (79. Milan Škoda). Připravení ještě byli hráči Látal, Mašek, Vojta, Jawo a brankář Mikulec. Ze zdravotních důvodů chyběli Vaníček, Stránský, Donát.

SK Dynamo České Budějovice: Janáček - Sladký, Havel, Králik, Mršič (34. Zajíc) - Čermák (75. Čavoš), Hora, Hellebrand (75. Čmelík) - Adediran (64. Potočný), Michal Škoda (64. Matoušek), Čolič.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz