Fotbalisté Slavie vyslyšeli přání fanoušků a borcům Baníku skutečně dali "bůra" Slavia-Baník 5:0

Fotbalisté Slávie začali sérii zápasů  FINÁLE FORTUNA:LIGY skvěle a před 18 028 diváky vyhráli  v Edenu nad  Baníkem Ostrava vysoko 5:0. Fotbalisté Slavie tak vyslyšeli přání fanoušků a borcům Baníku skutečně dali "bůra"  Slavia Praha - Baník Ostrava 5:0.

V utkání se dařilo Mojmírovi Chytilovi, který  skóroval dvakrát. ,Baník Ostrava dohrával od 52. minuty o deseti, když byl vyloučený Tanko.

Branek padlo dokonce šest, ale jedna nebyla uznána. Po 23. minutě totiž  míč do sítě po přihrávce od  Schranze dopravil Provod, ale jeho branka nebyla uznána, neboť VAR našel postavení mimo hru, jemuž se říká ofsajd.

Ovšem ve 28. minutě se už radost diváků na tribuně Sever projevila  bez odvolání, když se nadvakrát trefil  Ivan Schranz.. Jeho bombu brankář Baníku  Markovič ještě vyrazil, ale na hlavičku reprezentanta Slovenska  už nestačil  - 1:0.

Další branky padaly hlavně po přestávce. V 48. minutě  Mojmír Chytil  patičkou dal gól po Douděrově střele  – 2:0.

V 55. minutě se opět  po patičce tentokrát Schranze předvedl jako střelec gólu  Václav Jurečka - 3:0.

O tři minuty poté se  z další přihrávky Ivana Schranze trefil opět  Mojmír Chytil – 4:0.

V 78. minutě se radoval i čertvý hráč na hřišti Matěj Jurásek, když levou nohou vpravý čas překonal  Markoviče  – 5:0.

Diváci fandící domácímu týmu byli spokojeni a je velkým otazníkem zda hráči i tentokrát vyslyší jejich přání o tom, že "derby je naše".

Praha -  Eden  4. května  2024

FORTUNA:LIGA 2023/2024

1. kolo nadstavby

Slavia Praha – Baník Ostrava 5:0 (1:0)

Branky: 48. a 58. Chytil, 28. Schranz, 55. Jurečka, 78. Jurásek * Rozhodčí: Szikszay – Kříž, Volf – Radina (video). ŽK: Schranz – Rusnák, Blažek * ČK: 52. Tanko (Ostrava).* Diváci: 18 028.

Slavia: Staněk – Holeš (69. Zima), Ogbu, Vlček – Douděra, Ševčík (79. Tecl), Oscar, Bořil (74. Jurásek) – Schranz, Provod (46. Jurečka) – Chytil (74. Tijani). Trenér: Trpišovský.

Ostrava: Markovič – Blažek (60. Frydrych), Lischka, Pojezný – Grygar (87. Takács) – Rusnák (77. Šudák), Klíma (60. Rigo), Šín, Šehič – Tanko, Kubala (60. Adediran). Trenér: Hapal.

SK Slavia Praha:  Staněk – Vlček, Holeš (69. Zima), Ogbu, Bořil (74. Jurásek) – Ševčík (80. Tecl), Oscar – Douděra, Provod (46. Jurečka), Schranz – Chytil (74. Tijani)

FC Baník Ostrava:  Markovič – Blažek (60. Frydrych), Lischka, Pojezný – Rusnák (77. Šudák), Grygar (87. Takács), Šín, Šehić – Kubala (60. Adediran) – Klíma (60. Rigo), Tanko

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz