Fotbalisté Slavie váleli a trenér Trpišovský po skluzu také. S tříbrankovým náskokem do Košic

Fotbalisté Slávie Praha  v prvním utkání třetího předkola Evropské ligy vyhráli na domácí půdě nad ukrajinským Dnipro-1. Před velmi početnou  kulisou 19 102 diváků se v prvním části zápasu dvakrát trefil Ivan Schranz, ve druhém poločase  zažil ve čtvrtek 10. srpna 2023  premiérový start, kdy po necelých dvou minutách od vystřídání dal gol Konrad Wallem.

Slávisté do utkání proti Dnipro-1 vstoupili velmi aktivně, když už v páté  minutě utkání volný Lukáš Masopust  nahrál před branku, kam si sběhl Ivan Schranz. Ten se přesně mířenou střelou na zadní tyč zasloužil o brzké vedení domácích borců - 1:0!

O další změnu ve skore došlo v 38. minutě, kdy se opět našel střelec první branky Ivan Schranz, ke střelení druhé - 2:0!

Do půle se již nic nestalo, co by změnilo skóre. Na třetí gól se ovšem čekalo až do poslední desetiminutovky utkání.

Posila Slavie Conrad Wallem se okamžitě ukázala dvě minuty po vystřídání, když v  81. minutě  našel odražený míč, aby pak  střelou  pod břevno branky hostí dal gól na - 3:0!

Slavia Praha válela, když porazila Dnipro-1 rozdílem tří branek. Válel se také trenér Trpišovský, a to po skluzu na trávníku.

„Musím říct, že po tomhle zápase jsem na špatný terén zapomněl. V neděli po utkání se Zlínem jsem na to ale myslel a říkal jsem si, že je to o zdraví. Teď jsem ale byl tak spokojený, že jsem na to úplně zapomněl. Naštěstí jsem to přežil. Během první půle jsme prosili trávníkáře, aby hřiště více pokropili, protože se tolik nekropilo z důvodu, aby se tolik netrhalo. Pak ale v první půli byl ten terén hodně pomalý, ve druhém poločase už byl mokřejší, i proto jsem si na ten skluz troufnul,“  řekl kouč Jindřich Trpišovský na otázku, zda se bál, jak zápas na špatném trávníku dopadne a zda neměl  strach, že se při skluzu před Tribunou Sever nezaboří do hlíny.

Praha -  Eden  10. srpna 2022

Evropská liga (předkola) ...  3. předkolo
Slavia Praha - SC Dnipro-1 3:0 (2:0)

Branky: 5. a 38. Schranz, 81. Wallem. Rozhodčí: Visser - Vanyzere, Nijssen - Lambrechts (video, všichni Belg.). ŽK: Masopust - Svatok, Babenko, Ledněv, Rubčynskij, Kravec. ČK: 58. Ogbu. Diváci: 19.102.

Slavia Praha: Kolář - Masopust, Ogbu, Holeš, Provod - Zafeiris (90. Jurásek), Oscar - Schranz, Lingr (79. Ševčík), Jurečka (79. Wallem) - Van Buren (79. Chytil) * Trenér: Trpišovský.

Dnipro-1: Kinarejkin - Adamjuk, Svatok (46. Pasič), Sarapij, Kravec - Babenko (61. Pichaljonok), Blanco - Guculjak, Rubčynskij (80. Bill), Treťjakov (11. Ledněv) - Filippov (80. Kivinda) *  Trenér: Kučer.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz