Fotbalisté Jablonce si přivezli svoji Střelnici do Edenu, kde se 3x trefili ... Slavia - Jablonec 4:3

Fotbalisté Slávie  vstoupili  do jarní části FORTUNA:LIGY  v Praze v Edenu v neděli 11. února 2024 po nečekané  přestřelce výhrou nad Jabloncem 4:3. O výhře se rozhodlo v poslední minutě nastavení.

O branky Slavie se před rekordní návštěvou kola v podobě 17 202 diváky zaplněném stadionu postarali kanonýři, kterým se podařilo vstřelit po dvou brankách  Conrad Wallem a Václav Jurečka.

V úvodu utkání padaly v Edenu  branky dokonce častěji než v obvyklých utkáních v  ledním hokeji.  Slavia slavia první úspěch již ve třetí minutě, kdy Petr Ševčík přihrál  Conradovi Wallemovi, který překonal  Hanuše - 1:0.

Jablonec za necelé dvě minuty způsobil, že diváci oněměli, neboť Gruzínec Chanturishvili vyrovnal - 1:1.

Domácí borci ovšem zase rozjásali příznivce domácích fotbalistů a zařídil to opět  Conrad Wallem, který po přihrávce Masopusta hlavou skoroval - 2:1.

Borci z města bižuterie a slavné mincovny na branku Slavie rychle odpověděli, když se ani ne po čtvrthodině hry trefil Jan Chramosta - 2:2. Sami uznáte, že to přirovnání k lednímu hokeji docela pasuje. Nakonec situace, kdy je po první třetině hokejového utkání stav na ukazateli skore 2:2, je docela vzácná?

Pak ještě všem těm, co mají něco  společného se Slavií, zatrnulo, když při rozehrávce brankář Slavie  Aleš Mandous chyboval, ale naštěstí brankář domácích svým návratem do branky zabránil Chramostovi podruhé skorovat.

Diváci v Edenu fotbal nesledovali ani půlhodinu, když konkrétně ve 24. minutě  Mojmír Chytil přihrál Václavovi Jurečkovi, který  pravou nohou v pravou chvíli před tribunou Sever dal svůj v tomto ročníku ligy  devátý gól – 3:2. Někdo z novinářů při rozhovoru se šťastným střelcem mu připomenul, že hraje proti Jablonci již svůj kulatý 150. ligový start.

Kdo se z diváků o přestávce zdržel na záchodě nebo někde jinde, kde nemohl sledovat, co se děje na hřišti, hned od začátku druhého dějství, tak přišel o další branku, kterou ve 48. minutě dal  jablonecký Pleštil – 3:3.

Pak nastalo dlouhé  čekání na  další branku. Někteří diváci už nevěřili v červenobílé vítězství a chystali se odejít.  Nervozita byla ve vzduchu a proto  každý ne zrovna rychlý pohyb jabloneckého brankáře Hanuše před odkopem míče od své branky diváci chápali jako zdržování, které okamžitě odměnili pískotem a zrovna tak hodnotili i upadnutí hostujících borců na trávníku, po kterém se jim  nechtělo hned vstát.

Rozhodčí proto tato prodlení odhadl na sedm minut, které přidal nad rámec hrací doby. Před jabloneckou to v závěru zápasu doslova vřelo. Červenobílí fotbalisté tlačili na soupeře, aby se nakonec dočkali té vysněné vítězné branky. Ševčík určený na kopání rohových kopů  se postavil k tomu v tomto utkání poslednímu, kopnul míč tak šikovně, že na něho asi stehnem dosáhl  Václav Jurečka a ten skoroval  – 4:3.

V hledišti zavládlo nadšení třebaže se domácí fotbalisté spíše omylem než provokativně běželi objímat pod tribunu určené pro diváky hostujícího týmu, kde přeci jenom nějací Jablonci nad Nisou věrní  fanoušci seděli.

Protože stadion, kde se hraje v Jablonci nad Nisou fotbal, byl postavený v místě, kterému se říkalo a nyní také říká  Střelnice, dovolili jsme si tuto  skutečnost propašovat do titulku:  Fotbalisté Jablonce si přivezli svoji Střelnici do Edenu, kde se 3x trefili ... Slavia - Jablonec 4:3!

Praha 11. února 2024

FORTUNA: LIGA 2023/2024

20. kolo

Slavia Praha - FK Jablonec 4:3 (3:2)

Branky: 3. a 11. Wallem, 24. a 90.+7 Jurečka - 5. Čanturišvili, 14. Chramosta, 48. Martinec *  Rozhodčí: Starý - Kubr, Machač - Volek (video) * ŽK: Holeš, Tijani, Schranz - Kratochvíl, Hanuš, Nebyla *  Diváci: 17.202.

Slavia Praha:   Mandous – Masopust (65. Zmrzlý), Ogbu, Holeš, – Douděra (82. Tomič), Ševčík, Oscar, Wallem (65. Schranz) – Provod (65. van Buren) – Jurečka, Chytil (78. Tijani) * Trenér Trpišovský.

Jablonec:  Hanuš - Tekijaški, Martinec (84. Hübschman) , Štěpánek (59. Houska), Polidar - Černák (46. Kanakinama), Kratochvíl, Nebyla, Pleštil (69. Souček), Chanturishvili - Chramosta (69. Drchal) * Trenér Látal.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz