Filip Salač dokončil závod MS silničních motocyklů na Velké ceně Rakouska dvanáctý

V neděli 15. srpna 2021 vyvrcholil letošní jedenáctý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval z šestnáctého místa, ale po dobrém startu se propracoval na hranici nejlepší desítky. Cílem nakonec projel jako dvanáctý a připsal si další čtyři světové body.


Ranní warm-up znamenal pro Filipa desáté místo a spokojenost před závodem.

Jak říkám...

„Ráno ve warm-upu jsem dojel desátý a byl jsem spokojený, ale dělali jsme drobné změny na motocyklu do závodu,“ popsal dopolední část neděle Salač.

V závodě se českému zástupci podařil start a posunul se o několik pozic dopředu. Po několika soubojích se bohužel Filipovi i některým jeho soupeřům utrhla vedoucí skupina a již se jim ji nepodařilo dojet. Cílem tak Salač nakonec projel jako dvanáctý a při druhém startu ve staronovém týmu opět bodoval.

Jak říkám...

„Do závodu jsem měl dobrý start, cílem prvního kola jsem projížděl na desátém místě, ale pak se nám s po soubojích s dalšími jezdci utrhla ta první skupinka a už jsem nebyl schopný je dojet. Od poloviny závodu, kdy se mi trochu ojelo přední kolo, tak jsem měl trochu problémy s odskakováním a nemohl jsem tak pozdě brzdit. Celý závod jsem jel sám a vyzkoušel jsem hodně nových věcí, to pro mě bylo hodně důležité, protože jsem zatím jezdil rychlá kola jen za někým, ale takhle jsem jel celý závod 1:37, takže mi to dalo nové zkušenosti. Určitě nejsem úplně spokojený s výsledkem, ale naštvaný také nejsem a beru si z toho hodně pozitivních věcí. Už se nemohu dočkat dalšího závodu a děkuji všem za podporu,“ zhodnotil jedenáctý závod sezóny Filip Salač.

MotoGP  se rozjede až za čtrnáct dní v britském Silverstone. 

 
Spielberg (Rakousko) 15. srpna 2021 Velká cena Rakouska, závod MS silničních motocyklů

Moto3: 1. García (Španělsko/GasGas) 37:10,345, 2. Öncü (Turecko/KTM) -0,027, 3. Foggia (Itálie/Honda) -0,346, 4. Acosta (Španělsko/KTM) -0,394, 5. Fenati (Itálie/Husqvarna) -0,462, 6. Masiá (Španělsko/KTM) -0,794, ...12. Salač (Česko/KTM) -14,716.


Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. Acosta 196, 2. García 155, 3. Fenati 107, 4. Foggia 102, 5. Masiá 95, 6. D. Binder (JAR/Honda) 86, ...16. Salač 44.

(Jakub Schimmer, Autoklub ČR, SportovníListy.cz, foto:  Autoklub ČR)