Filip Neusser: Nejsem zástupce malých ani velkých sportů, ale celého sportu nejvíce dětského

Na tiskové konferenci pořádané v úterý 18. května 2021 v budově Národní sportovní agentury  bylo plno. Novinářům se tam představil  nový předseda agentury  Filip Neusser. Ve funkci nahradil Milana Hniličku, který o den dříve z osobních důvodů  rezignoval.   

SportovníListy.cz byly na místě děje...Filip Neusser je stejně jako Hnilička bývalým brankářem, ale nikoliv v ledním hokeji, ale  v pozemním hokeji. Do funkce přichází ze sportovního prostředí s tuzemskými i ze zahraničnými zkušenostmi. On totiž před působením v pražském klubu Praga a v národním týmu  chytal rovněž ve Velké Británii, v Německu, ve Španělsku i v Itálii.  

Jak říkám...


„Říkám předem, že tu nejsem jako zástupce malých ani velkých sportů, ale celého sportu a zejména dětského, který v této době potřebuje pomoc. Jsem tady proto, abych sloužil českému sportu a všem, kteří sportují a chtějí se hýbat. Chci rozhýbat český sport, což beru jako prioritu a závazek nás všech,“ uvedl při své úvodní prezentaci před novináři Filip Neusser.

Na setkání se zástupci  médii dále řekl, že chce sportovní prostředí odpolitizovat a přijít s vizí pro sport do budoucna, kterou nyní postrádá. Konkrétnější plány by chtěl představit v následujících týdnech, až se rozkouká. 

Jak říkám...

„Chci nastavit směr a věci, které budou ku prospěchu sportu, a takové principy, aby se do toho nezavlekla politika. Sport není v nejlepší kondici.  Mám určitou  vizi, jak malinko měnit programy. V nejbližších dnech je prioritou co nejrychleji dostat prostředky ke sportovcům a sportovním subjektům. Sportovní prostředí na to čeká, proto vynaložím veškerou energii, aby to bylo co nejrychleji,” pokračoval předseda agentury.

Nový  předseda Národní sportovní agentury také upřesnil, co po jmenování do funkce už nemůže činit. Filip  Neusser se třeba už nemůže zúčastnit voleb o post předsedy Českého olympijského výboru, na který původně kandidoval, nemůže být ani členem plána ČOV, kterým byl déle než deset let, dále nemůže ani  trénovat především  národní tým pozemních hokejistek Česka, který několik let vedl bez nároku na odměnu  a k tomu ještě opustí i další funkce třeba ve vedení Českého svazu pozemního hokeje.
Nový první muž  Národní sportovní agentury také odpověděl, zda-li mu není líto, že nemůže kandidovat na předsedu Českého olympijského výboru.

Jak říkám...

„Z této pozice můžu český sport ovlivnit více než z pozice funkcionáře Českého olympijského výboru, proto jsem se rozhodl pro tuto funkci. Přijmul jsem  ji s zodpovědností vůči sportu,“ dodal Filip Neusser, pro něhož pozemní hokej zůstane srdcovou záležitostí.


(Petr Skála, Národní sportovní agentura, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)