Ester Ledeckou čekají desítky lyžařských i snowboardových závodů včetně olympijských v Pekingu

Českou  sněhovou obojživelnici Ester Ledeckou čeká nesmírně náročná sezóna protkaná závody Světového poháru v lyžování i ve snowboardu, ale  čeká ji také  olympiáda v Pekingu.  

K tomu, aby byla úspěšná, má vše potřebné, jak je sama přesvědčena. 

Jak říkám...

„Mám skvělý tým," opakovala s úsměvem ve čtvrtek 14. října 2021 na setkání s novináři v Praze Ester Ledecká několikrát.Ledecká v posledních dvou sezónách častěji lyžovala než,  aby při závodech sjížděla kopce na prknu, ale  s vyhlídkou na olympiádu v Pekingu se nyní vrací  ke kombinaci obou disciplín, tedy lyží se snowboardem.

Olympijské snowboardové závody v Pekingu se pojedou na rozdíl od korejské zimní olympiády   před lyžařskými a tak otázka, zda je to dobré nebo zlé, visela ve vzduchu.

Jak říkám...

„Myslím si, že je to lepší, než kdyby to bylo obráceně,"  prohlásila Ledecká a pak následovala řada otázek a odpovědí týkajících  se zadku a to si ze čtenářů skutečně neděláme vůbec žádnou prdel. Pokud jste to nevěděli, tak na čas, v jakém proletíte cílem  třeba po sjezdu, má skutečně  vliv i váha sjezdařky.

Jak říkám...

„Mám pořád hrozně malej zadek, na tom musíme zapracovat,“ prohlásila s úsměvem Ledecká a hned to vysvětlila.

„Řešili jsme, jakým způsobem zapojovat zadek, protože jsme zjistili, že oproti ostatním sjezdařkám mám zadek pořád hrozně malej. Na tom musíme zapracovat, aby se mi ostatní lyžařsky nesmály,“ vysvětlila Ester Ledecká, aby nedošlo k nepochopení, o co ji vlastně jde, hned pokračovala.

„Já chci mít jenom ten hezký zadek. Fakt, víc ne,“ dodala rozhodně.

Lyžařský trenér Tomáš Bank své svěřenkyni totiž doporučuje, aby přibrala a váhu trochu se soupeřkami vyrovnala. Dokonce se sám ujal vaření pro celý tým a na porcích pro Ledeckou nešetřil vůbec smetanou.

Jak říkám...

„To je pravda, vařil neskutečně. Chtěla bych zdůraznit, že Tomáš není jenom organizačně schopný trenér, který mi radí s technikou, s prohlídkou tratí a dělá videokoučink. Všechno to zvládá a navíc  do toho umí fantasticky vařit. Jeho manželka Martina může být jenom ráda, že ho má,“ vychválila trenéra Banka Ester Ledecká.

 „Může být ráda, že ho má ve světě," reagoval na chválu Tomáš Bank.

Vrcholem sezóny Ester Ledecké bude, jak tušíte, zimní olympiáda v Pekingu. Tam bude Ledecká   startovat  na snowboardu  v paralelním obřím slalomu a na lyžích pak super-G, ve sjezdu a v alpské kombinaci.

Ledecké byla připomenuta událost z jejího dětství, kdy ji její dědeček slavný hokejista Jan Klapáč jednou přivedl na zimní stadion a nechal ji hrát se stejně starými kluky hokej a ona mezi nimi  údajně byla nejlepší ze všech. Pak padla otázka, zda ji neláká i hokej, ve kterém  se možná i česká ženská reprezentace po očekávané úspěšné kvalifikaci, objeví také na olympiádě v Pekingu?

    „To je skvělé, pokud by jim to vyšlo. Budu hokejistkám fandit. Nepomýšlím však, že bych hokej hrála. Nesahala bych jim se svými dovednostmi na bruslích ani po kotníky a patrně možná ještě níže než po ty kotníky."

Zůstáváte stále členkou Dukly. Co pro vás znamená, být ve stejném  resortním sportovním centru, ve kterém svého času působil po celou dobu své sportovní dráhy i váš dědeček Jan Klapáč?  

    „To je dobře, že jste se na to zeptal. Já jsem si tu Duklu sice sama nevybrala, neboť oni si vybrali mne, protože jsem dobře jezdila na snowboardu. Jsem ráda, že jsem členkou tohoto klubu se slavnou historií. Také moc ráda poslouchám  dědovy vzpomínky o hokeji a o tom, co prožil se spoluhráči z Dukly Jihlava a z  reprezentace."

SportovníListy.cz rovněž napsaly:
Tucet a jeden obrázek Ester Ledecké před olympijskou a světověpohárovou sezónou


(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)