Enduro Grand Prix 2024 startuje v Portugalsku

Již tento týden bude pátečním prologem zahájena letošní sezóna seriálu motocyklových soutěží Enduro GP. Úvodní podnik sedmidílného seriálu se uskuteční na severu Portugalska v okolí města Fafe. Start pátečního prologu je plánován v 19 hodin místního času. V sobotu a v neděli pak čeká na jezdce 60 km dlouhé kolo (jak už známe z minulosti v náročném terénu), které se pojede každý den třikrát. V každém kole pak bude měřený Cross test, Enduro test a Extrém test.


V předběžné startovní listině jsou všechna zvučná jména minulých sezón. Českou republiku budou reprezentovat jezdci KBS TEAMu Kryštof Kouble - Husqvarna FE450 ve třídě GP-E2 a Matěj Škuta - Beta RR350 ve třídě GP-J2. Třetí jezdec týmu Jakub Hroneš - Husqvarna FE450 se představí v seriálu Open třída-O4, který je součástí EnduroGP, až od třetího podniku konaném v Rumunsku. Kromě jezdců KBS TEAMu se na start ještě postaví ve třídě GP-J2 jezdci Czechenduroteamu Jaroslav Kalný - Sherco 300 a Tomáš Holý - Husqvarna 300.

Předběžnou startovní listinu úvodního podniku naleznete zde.(sklen, sportovnilisty.cz; zdroj, foto: Ladislav Krupička - KBS Team)