Druhá tuzemská liga ledního hokeje se bude hrát o nový železný nerozbitný pohár

Druhou tuzemskou ligu ledního hokeje čeká podpora. Každý klub dostane půl milionu. Tuto a ještě další informace potvrdil prezident svazu ledního hokeje  Alois Hadamczik v úterý 19. září 2023 na setkání s novináři.Český svaz ledního hokeje totiž uspořádal v sídle svazu tiskovou konferenci k začátku druhé ligy, na které promluvilo několik tváří českého hokeje a zástupci Asociace druholigových klubů ledního hokeje. Jedním z témat bylo navýšení finanční podpory klubů v třetí nejvyšší soutěži.

  Jak říkáme...


„Český hokej není jen reprezentace a extraliga, ale i kluby výkonnostního sportu. Mnoho kluků do nejvyšších soutěží juniorů a dorostu přichází z malých klubů. Některé kluby si neuvědomují, že i malým celkům pomůže sto tisíc za hráče. Zažil jsem hokej od menších klubů až po výkladní skříň hokeje – extraligu a národní mužstvo. Hokej se ale musí brát jako celek, na to se kolikrát zapomíná,” upozornil na úvod prezident svazu.

„Do hokeje jsme napumpovali spoustu peněz a chceme je účelně rozdělit. Každý klub druhé ligy dostane 500 tisíc korun, které budou rozděleny do dvou plateb. Ta první by měla přijít v polovině října a druhá do konce listopadu,” vysvětlil Alois Hadamczik, jak budou rozděleny peníze pro účastníky druhé ligy.

„V rozvoji mladých nám brání spousta průměrných cizinců, kteří přicházejí a už po třech letech jim dáváme status českého hráče. Největší slabinu v rozvoji mládeže máme v tom, že do určitého věku to děláme dobře, ale přechod z 9. třídy do sedmnáctky je těžký. Pro rozvoj kluků by měly v budoucnu být změněny kategorie do 16, 18 a 20 let. Kluby, které by si do budoucna povinně zřídily U16, by byly svazem finančně podpořeny.  Chtěl bych popřát klubům málo zranění a hodně diváků,“ uzavřel svůj proslov šéf  Českého svazu ledního hokeje.

„Za tři roky spolupráce jsme našli rovnováhu a pochopení. Přestoupit z extraligy mezi kluby druhé ligy a krajských soutěží bylo i pro mě něco nového. Vytvoření Asociace druholigových klubů ledního hokeje zlepšilo komunikaci mezi námi a kluby druhé ligy,“ doplnil prezidenta svazu viceprezident svazu pro výkonnostní hokej Petr Bříza

„Vytvořili jsme pracovní skupinu klubů z krajů a druhé ligy. Velké procento reprezentantů v minulosti začínalo právě v malých klubech. Vize rovnováhy mezi vrcholovým a výkonnostním hokejem v českém prostředí je zásadní pro jejich přežití a rozvoj,“ dodal Petr Bříza.Na setkání v Praze se zástupci médií byl představený i nový pohár pro vítěze druhé ligy, který je, jak bylo poznamenáno, za normálních okolností nerozbitný, ale také nelze naplnit žádným mokem a pp převzetí pohár se z něho napít. 

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála podle zprávy na ceskyhokej.cz  pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)