Dosáhne české ragby a dalších pět ženských kolektivních sportů na účast na OH v Los Angeles?

Sto dní byl předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tak trochu hájený alespoň ze strany novinářů. Protože doba stodenního působení  v čele Národní sportovní agentury (NSA) pro Filipa Neussera se naplnila, uspořádala sama od sebe Agentura setkání svého předsedy s novináři, aby se dozvěděli třeba i to,  kam ze státního rozpočtu odejdou prostředky na sport. Příští rok by měla agentura pro sport od státu dostat 7,5 miliardy korun. Setkání s novináři  byl přítomný i český premiér Andrej Babiš, pro kterého podle jeho slov je Národní sportovní agentura jeho  dítětem. 

SportovniListy.cz & Ceskeragby.cz bylo na místě děje ...

Nutno dodat, že Filip Neusser je bývalým reprezentačním brankářem v pozemní hokeji, který chytal i za tuzemský klub pro ragbisty jednoho pražského klubu zvlášť sympatického názvu Praga,  dále současný předseda NSA chytal i za klubové týmy v zahraničí a naposled jako kouč trénoval českou pozemkářskou reprezentaci žen a to zcela zdarma. 

Dosáhne české ragby a dalších pět ženských kolektivních sportů na účast na OH 2028 v Los Angeles?


Přibližte projekt, kterým  se pokusíte dostat šest ženských sportů konkrétně jsou to volejbal, házená, basketbal, vodní pólo, pozemní hokej, ragby, na OH 2028 v Los Angeles?

"Jedná se o akční plán, aby se genderově vyvážilo sportovní prostředí. Mezi vynaloženými prostředky na mužský a ženský sport je totiž značný nepoměr. S tím souvisí i navýšení ženské základny. Od jednotlivých svazů budu do konce září 2021 vyžadovat koncepci. Tu podpoříme, ale jak budou program naplňovat, bude už jejich vlastní věc. Musí nám říct, co k tomu potřebují. Každý svaz má jiné problémy. Důležité je, že je na to vyčleněno 150 milionů korun."
(Petr Skála, SportovniListy.cz & Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)