Do Sokolova přijede Sportovkyně roku 2023, vítězka Wimbledonu Markéta Vondroušová

Sokolov navštíví ve středu 19. července 2023 několik dní po svém vítězství ve Wimbledonu Markéta Vondroušová, která získala premiérovou trofej z turnajů  velké tenisové čtyřky na druhý pokus. V paměti Sokolovanů je už první velký úspěch své rodačky dosažený před čtyřmi lety, kdy ovšem Markéta Vondroušová  neuspěla v boji o titul na antukových kurtech Roland Garros ve Francii.

V roce 2023 už sokolovskou rodačku úspěch neminul a vítězstvím ve  Wimbledonu dosáhla prvenství jako první nenasazená hráčka. 

Na setkání se svojí rodačkou  dojde pár dnů po úspěchu. Uvítání se uskuteční na Starém náměstí, kde bude mít veřejnost možnost potkat se s ní a poblahopřát jí k úspěchu. Začátek tamější radní naplánovali  na 16:30 hodin.

Jak říkám..."Přijďte se s námi podělit o radost z úspěchů Markéty, podpořit ji a ukázat, jak moc jsme na ni hrdí. Je to nejen vítězka Wimbledonu, ale také skvělá inspirace pro mladé sportovce v našem městě," řekl pro Skolovský deník starosta Sokolova Petr Kubis

Je pěkné, že tak jako dvojnásobná  vítězka Wimbledonu Petra Kvitová nedá dopustit na svůj Fulnek, kde začala poprvé hrát a trénovat  tenis a kde bylo nedávno otevřeno i malé muzeum slavné tenistky, má i Markéta Vondroušová  své místo v srdci město Sokolov.   

Markéta Vondroušová je také jen tak bokem velkou favoritkou na tuzemskou Sportovkyni roku 2023, na kterou by se s velkou pravděpodobností dalo i vsadit. V tomto roce se totiž, jak víte, nepořádala žádná olympiáda a navíc se žádná obrovská sportovní akce, při které by někdo z českých sportovců zazářil více než sokolovská Markéta, jak si svoji rodačku sympaticky přivlastnili radní města, ani neočekává.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Iva Roháčková)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...