Dědek představí nového pardubického trenéra příští týden

Jestli na něco v českém sportu nevypisovaly sázkové kanceláře kurz pro nulovou šanci na výhru, bylo to působení Václava Varadi na lavičce pardubického Dynama.

Jeho majitel bez skrupulí po loňské sezoně, která skončila neúspěchem a ziskem bronzových medailí, vyrazil Radima Rulíka a angažoval Václava Varaďu, o kterém experti hovoří jako o jednom z nejlepších českých hokejových trenérů. Po pár měsících je zase vše jinak, Petr Dědek oznámil vyhození specifického trenéra suchou zprávou na sociálních sítích, že život jde dál.

Z Pardubic pak jdou zprávy, že se potkali dva generálové, kteří nechtěli popustit ani píď svých kompetencí tomu druhému. Tým nyní vedou Varaďovi asistenti, ale příští týden představí majitel Dynama Dědek nového hlavního trenéra, a opět půjde o velmi třaskavé jméno. Do města perníku míří samotný Alois Hadamczik, předseda českého hokeje.

Oba pánové mají velmi přátelské vztahy, Hadamczik potěšil hokejové Pardubice, když u příležitosti oslav výročí klubu předal majiteli dres s číslem 1, aby jasně vyjádřil, kdo je podle něj u nás nejlepší. Dědek pak chce splnit velký sen Hadamczika, konečně vyhrát titul.

Za celou trenérskou kariéru sice Hadamczik posbíral úctihodné množství medailí, ale nikdy, opravdu nikdy nevyhrál zlato. Proto na nabídku okamžitě kývnul a od února přebírá otěže pardubického týmu. Má nespornou výhodu, že mluví se stejným akcentem jako jeho předchůdce Varaďa, hráči si tak nebudou muset zvykat na velké novoty. A v Pardubicích už chystají speciální perník na oslavu hokejového titulu.


Policie (opět) na Strahově, hledá se nový trenér

Senzační návrat Václava Klause


Slávistům se mění fanouškovská skupina

Čeští olympionici měli díky MOV krásné Vánoce

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)