Policie (opět) na Strahově, hledá se nový trenér

Fotbaloví funkcionáři jsou zjevně nepoučitelní a žijí ve své zvláštní bublině. Někteří opravdu nečtou noviny a internet, nesledují televizní zpravodajství. Jinak by nemusela v sídle fotbalového svazu na pražském Strahově zasahovat protikorupční jednotka policie pod dohledem pražského státního zastupitelství. Zásah probíhal souběžně v čimelické Kozlovně, neoficiálním sídle úderné kliky, která pár posledních let tlačila Ivana Haška do pozice trenéra národního týmu.

Zdroje ze státního zastupitelství prozrazují důvodné podezření z korupční činnosti organizované skupiny, která vyvrcholila doporučením poradního orgánu Sportovní rady pod vedením Vladimíra Šmicera na nového trenéra Ivana Haška, čímž se splnilo dlouholeté snažení Šmicera a jeho tchána Ladislava Vízka. Policii přišlo prý velmi podezřelé, že téměř okamžitě po jmenování nového trenéra poradní orgán odstoupil a okamžitě se objevilo jméno jejího předsedy jako nejvážnější aspirant na manažera národního týmu.


Že se jedná o analogii s policejním zásahem na Úřadu vlády, je nabíledni. Předběžným soudním opatřením byla Ivanu Haškovi a Vladimíru Šmicerovi zakázána jakákoliv činnost ve fotbale. Fotbalová generalita tak stojí před staronovým problémem, kdo povede reprezentaci v jarní přípravě na mistrovství Evropy v Německu.

Senzační návrat Václava Klause


Slávistům se mění fanouškovská skupina

Čeští olympionici měli díky MOV krásné Vánoce

Ivan Hašek mění sídlo volebního štábu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)