Organizační úspěch i průlomové prohlášení šéfa MOV na zasedání Evropských olympijských výborů

Průlomové prohlášení Thomase Bacha, předsedy Mezinárodního olympijského výboru, představení myšlenky Olympijských parků jako možnosti maximalizovat vliv olympijských her a také organizační úspěch Českého olympijského výboru přineslo 44. zasedání Evropských olympijských výborů, které od čtvrtka 19. listopadu do soboty 21. listopadu 2015 probíhalo v Praze.

"Padla zde důležitá sdělení, zejména zásadní  projev Thomase Bacha, který poprvé reagoval na odhalení vyšetřovací skupiny WADA. Jde o zásadní prohlášení, protože do budoucna by měla WADA fungovat daleko víc propojeně s národními olympijskými výbory a vládami," uvedl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Bacha, už jde. Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach je v Praze

"Konference měla všechno: skvělé účastníky i zásadní návrhy."

Však Patrick Hickey, předseda Evropských olympijských výborů, na závěr zasedání prohlásil: "Chtěl bych poděkovat Českému olympijskému výboru za absolutně znamenitě zorganizované zasedání. Přijet do Prahy, které je proslulá svou pohostinností, bylo opravdovým bonusem."

Olympijské parky budou mít následovníky

Během závěrečného dne zasedání představil Jiří Kejval delegátům projekt Olympijských parků, které po zimní edici Soči–Letná v roce 2014 navážou v létě 2016 velkým parkem na Rio–Lipno a menšími v dalších městech. "Je to dlouhodobý projekt našeho olympijského výboru, jehož cílem je maximalizovat vliv olympijských her a potenciál, který mají. Chceme ho přenést i na mezinárodní úroveň," uvedl Kejval.

"Projekt bude mít minimálně čtyři následovníky, masivně ho podpoří MOV."

ČOV navazuje na odkaz Gutha–Jarkovského

Pořádání zasedání EOV v Praze po 16 letech je úspěchem aktivní zahraniční diplomacie ČOV. "Pro mě je to absolutní milník a naplnění různých vizí a příslibů ve velmi krátkém čase. Český olympijský výbor se chce velmi aktivně věnovat zahraniční politice a navázat na dlouholetý odkaz Jiřího Gutha–Jarkovského, spoluzakladatele Mezinárodního olympijského výboru," řekl generální sekretář ČOV Petr Graclík.

"Za největší úspěch zahraniční politiky ČOV považuji, že do Prahy přijeli všichni, kteří ve sportovním světě něco znamenají. A co nás těší nejvíc, měla i velký úspěch u delegátů, " prohlásil předseda Mezinárodní komise ČOV Roman Kumpošt.

(ps, SportovniListy.cz, foto: ČOV)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...