Fotbalisté Bohemians rozstříleli Vyšehrad a v Zimní lize postupují do semifinále

Fotbalisté Bohemians 1905 se stali po Mladé Boleslavi druhým postupujícím do závěrečného Final Four Tipsport ligy. „Klokani“ vyhráli na tradičním zimním turnaji i svůj třetí zápas, domácí Vyšehrad porazili jasně 4:0 a bez ztráty bodu ovládli skupinu A.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Trenér Bohemians Roman Pivarník stejně jako v předchozích zápasech nasadil do obou poločasů rozdílné sestavy jedenáctek klokanů. První branka padla hned ve druhé minutě se po rohovém kopu, kdy se  prosadil Kolumbijec Jhon Mosquera, ale na další trefy čekalo několik stovek diváků až do závěrečné čtvrthodiny. Pak začala střelnice, na které se dvakrát dařilo Filipovi Blechovi  a jednou Slovákovi  Matúšovi  Mikušovi.

„Spokojenost? Ano, máme devět bodů. Chtěli jsme postoupit, protože potřebujeme ty dva zápasy s ligovými soupeři. Když už jsme se do Final Four dostali, budeme ho chtít vyhrát,“ řekl novinářům Roman Pivarník.

Nakonec i Final Four se hraje na Vyšehradě a to čtvrtý lednový  víkend a zúčastní se ho vítězové čtyř skupin. Vedle Bohemians a Mladé Boleslavi to mohou být ještě  také Olomouc a ligový nováček Zlín.

Tipsport liga skupina A
Praha 16.ledna 2016

Bohemians Praha 1905 - Vyšehrad 4:0 (1:0)
Branky: 76. a 83. Blecha, 2. Mosquera, 81. Miku
Sestava Bohemians: I. poločas: Zlámal - Hašek, Škerle, Šmíd, Havel - Hradecký - Prošek, Hubínek, Čížek, Mosquera - Schick. II. poločas: Fryšták - Čögley, Krch, Gajič, Havel - Hradecký (61. Blecha) - Acosta, Lulič, Jirásek, Bartek - Mikuš. Trenér: Pivarník.

(ps, SportovniListy.cz, foto:Petr Skála)