Finále na MS v ragby sledovalo na ČT Sport 380 tisíc diváků

Mistrovství světa  v ragby 2015 je minulostí, ale světový šampionát stále žije ve vzpomínkách a v dalších příbězích hráčů i diváků. Mezi nimi byli i příznivci z Česka, kteří navštívili během šestinedělí některý ze zápasů.

Ještě mnohonásobně více se jich sešlo před televizními obrazovkami při přenosech České televize. Podle sečtených utkání z plakátku, který vydala ČSRU, bylo odvysíláno 30 přenosů, z toho 22 ze základní části a zbytek čtyři ze čtvrtfinále a dvou semifinále a ještě dalších dvou z bojů o umístění.

"Finále vidělo 380 tisíc televizních diváků na programu ČT SPORT," zjistil pro Českéragby.cz jeden ze dvou spolukomentátorů, bývalý rozhodčí Jiří Štuksa, který si pochvaloval, jaký ohlas měl šampionát i mezi lidmi, kteří se do té doby nejenže nezajímali o ragby, ale vůbec je ani sport nezajímal.

Podobné ohlasy na šampionát zaznamenávají i v ragbyových českých klubech, kde se zvýšil  zájem o ragby v mládežnických týmech. "Už k nám přicházejí rodiče se svými dětmi, že by jejich ratolesti chtěly hrát ragby. Nejsou to sice zástupy zájemců, ale je jich o hodně více než ve stejnou dobu loni," líčí zájem o hru se šiškou sportovní ředitel RC Praga Praha Pavel Syrový.

"Dokonce za námi přišli i dospělí zájemci, kteří by rádi hráli ragby. Tady už v případě, že do té doby  ten zájemce nedělal žádný jiný sport, může být problém, jak  je  zařadit do tréninku, při kterém spolu trénují hráči áčka i béčka. Napadá mne snad jen uspořádat pro celou Prahu trénink pro hobíky, pokud by těch zájemců byly mraky," dodal s úsměvem kouč béčka Pragy  Rudolf Novák.

Ještě k těm televizním utkáním ...

V třiceti přenosech viděli diváci tyto týmy ..
Austrálii  sedmkrát (4+3)
Nový Zéland  a Argentinu šestkrát  (3+3)
Jihoafrickou republiku pětkrát (2+3)
Fidži (4+0) a Wales (3+1) čtyřikrát
Skotsko (2+1), dále Japonsko, Tongu, Nanibii a Anglii (3+0) třikrát
Francii a Irsko (1+1) a Samou, Gruzii a Uruguay dvakrát
Rumunsko, Kanadu a USA (1+0) jednou
Itálii vůbec ne ...
(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: facebook Jan Čiverný)