Čeští ragbisté porazili Chorvatsko 26:5 a udrželi si naději na postup do B1 skupiny ME

Čeští ragbisté ve svém posledním utkání v divizi 2A mistrovství Evropy porazili Chorvatsko 26:5 a získali bonusový bod za čtyři položené pětky. Díky tomu udrželi naději na postup o patro výš. Tabulku vedou o čtyři body před Švýcarskem, které má však k dobru utkání v Chorvatsku,  jež se uskuteční až na konci třetího dubnového týdne.

Do svého závěrečného zápasu dvouleté soutěže vstoupili čeští reprezentanti skvěle, už v první minutě vedli po pětce Martina Havlíčka a následném proměněném kopu Petra Čížka 7:0. Na další body se čekalo do 26. minuty, kdy rozhodčí Chorvaty potrestal za zborcený mlýn trestnou pětkou.

Rovněž ve druhém poločase byli opět při chuti bodovat čeští rojníci. Nejdříve se v 53. minutě probojoval do brankoviště Vojtěch Havel a v 64. minutě Lukáš Rapant, který o den dříve převzal ocenění pro nejlepšího ragbistu roku 2015. V závěru zápasu se podařilo za stavu 26:0 položit pětku i hostům.

"Na soupeře jsme se dobře připravili. Zápas sice ovlivnil déšť, přesto jsme úkol položit čtyři pětky a  ponechat si naději postoupit do B1 skupiny zvládli," řekl asistent trenéra Putry Roman Šuster.

"Bál jsem se, že při dešti přijde málo diváků, ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen tisíci diváky v hledišti, kteří vytvořili nádhernou atmosféru," uvedl havířovský patriot působící nyní ve Francii Lukáš Rapant.

"Zdálo by se, že déšť byl pro nás v utkání s Chorvatskem výhodou, když jsme tak jednoznačeně vyhráli, ale nebylo tomu tak. Museli jsme si dávat velký pozor. Míč hodně klouzal při jeho chytání a sám jsem při kopech na branku poznal, jaké počasí přeneslo záludnosti," řekl pro ragbyový magazín Českéragby.cz třikrát úspěšný autor kopů po pětce Petr Čížek, kterého až v závěru vystřídal na postu zadáka oddílový spoluhráč z Pragy Pavel Vokrouhlík.

Obrázky z utkání najdete zde...

Podívejte se na obrázky z Havířova, uvedených na webu Českérgaby.cz

Podívejte se na obrázky z Havířova, uvedených na webu SportovníListy.cz

ME divize 2A v ragby
Havířov  9. dubna 2016

ČR - Chorvatsko 26:5 (14:0)

Body: Čížek 6, Havel, Havlíček a Rapant po 5, trestná pětka - Bunič 5 * Pětky: 4:1 * Rozhodčí: Molpeceres (Španělsko) * Diváci: 1100.

(ps, SportovniListy.cz & Českeragby.cz, foto: Petr Skála)