Česko má dalšího akademického mistra světa. Je jím šachista Tadeáš Kriebel

V brazilském Aracaju zaznamenal skvělý úspěch český reprezentant Tadeáš Kriebel. Stal se akademickým mistrem světa!

Pro dvaadvacetiletého studenta Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy je to nejlepší výsledek kariéry. V konečném součtu uhrál 6,5 bodu z devíti partií při ELO performance na úrovni 2650. Mezi účastníky ze 12 států byli největšími favority Číňan Lu Shanglei a Polák Daniel Sadzikowski, ale oba klopýtli v prvních kolech. Náš reprezentant naproti tomu výborně odstartoval a vedení si udržel až do konce.

"Kritická byla poslední dvě kola, kdy jsem těžce přestřelil v předposledním utkání a na poslední partii vyfasoval favorita Sadzikowského, který se prodral do vedoucí skupinky zezdola. Naštěstí se mi podařilo přes noc zchladit hlavu a nervy a v dlouhé manévrovací partii jsem jej nakonec černými figurami udolal, i když se mi na konci trochu třásla ruka," řekl pro svazový web  novopečený akademický mistr světa.

Špatně si nevedla ani Karolína Olšarová, která v ženském turnaji obsadila osmé místo. Turnaj byl oběma českým šachovým reprezentantům  kompletně hrazen Českou asociací univerzitního sportu.(rb, Šachový svaz ČR, SportovníListy.cz, foto: Tamás Petenyi, ČS ČR)