Dakarská třetí etapa byla pro velkou vodu, bouřku a kroupy zrušena, když buggyny plavalyV úterý 3. ledna 2023 měli závodníci Dakaru zažít jednu z nejkrásnějších etap z celé rallye, neboť třetí  etapa z Úly do Háilu měla dost dobrý potenciál napříč kategoriemi  otřást celkovým pořadím. Pořadatele závodu přinutily ale zhoršující se povětrnostní podmínky  program předčasně ukončit, nebyli totiž schopni zaručit bezpečnost závodníků na trati. Část motorkářů sice  dojela až do cíle, automobily a kamiony byly zastaveny na 378. kilometru a pro kategorii Klasik byla etapa zcela zrušena.

  Jak říkám...
„Je to velká škoda, naše obě dvě posádky ukázaly, že jim bahno a kamení sedí. A tak jako jedny z mála dokončily obě erzety,“ litovali mechanici týmu CZech Samurai předčasného ukončení etapy.

Samurai sice odnesl boj s vodním tokem utrženou paknou, která drží tlumič. Naštěstí se tlumiči nic nestalo. Lisťáky zasuplovaly absenci tlumiče a druhou velmi těžkou etapu posádka dokončila mezi rychlejšími H jedničkami a daleko před Citronama a Pandama. V bivaku mechanici prasklý komponent vyměnili a další den  se jede dál.


  Jak říkám...
„Že budeme dnes jezdit ponořený ve vodě po okna v trialových pasážích, bych ani ve snu nevymyslela. Ale po pravdě mně tahle charakteristika těžké rallye sedí víc než rychlostní. Je velká škoda, že nám pořadatelé celý den zrušili,” konstatovala Ollie Roučková.


(Ollie Roučková pro SportovníListy.cz,  foto: Petr Sedivy_Photography)