Czech Bowl 2022 vybojovali pražští američtí fotbalisté Lions. Prague Lions - Gladiators 35:29

Reprízu loňského finále Snapbacks ligy amerického fotbalu ovládli Prague Lions. K vítězství 35:29 dovedl pražský tým fenomenálním výkonem Adam Žouželka, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem Fortuna Czech Bowlu. Bylo v neděli 17. července 2022 krátce po 19 hodině, kdy se už po trávníků fotbalového stadionu Viktorie Žižkov pohybovali desítky hráčů amerického fotbalu  se stříbrnými a zlatými medailemi na krku.

Lions se v cestě za odplatou loňské porážky vydařil úvod zápasu. Během první čtvrtiny se do endzóny dostali hned třikrát a vybudovali si tak náskok 21:0. Ještě větší ránu zasadil soupeři Adam Žouželka. Ten ve druhé čtvrtině převzal míč 1 yard od vlastní endzóny a sprintem přes celé hřiště si připsal 99yardový touchdown.

“Nechali jsme se v první čtvrtině zahrabat do strašně velké díry. Vstup do zápasu se nám nepovedl,” litoval po zápase quarterback Gladiators Jan Dundáček.

Adam Žouželka byl k nezastavení a v zápase si připsal 262 yardů a 2 touchdowny. Za svůj výkon si tak řekl o cenu pro nejužitečnějšího hráče finále.

“V titul jsme doufali, ale MVP, to mě v životě nenapadlo,” radoval se po zápase Adam Žouželka.

Gladiators se po nevyvedeném  úvodu nevzdali, a to navzdory vyloučením dvou klíčových hráčů obrany. Legendární Dundáček se několikrát odhodlal svými výlety s míčem v ruce směrem k soupeři  ke zdramatizování zápasu a také skorovaL dvěma touchdowny. Na rozdíl sedmi bodů pak Gladiators snížili 9 minut před koncem zápasu po passu Dundáčka na Renga, ale to ještě nebyl konec.

Lions vyrovnání zápasu nedopustili  a touchdownem quarterbacka Shazzona Mumphreyho se soupeři zase vzdálili.  Gladiators se síce ještě jednou vyprovokovali  k jednomu náporu, ze kterého pramenil touchdown Tomáše Hlacha 2 minuty před koncem zápasu. Další šanci na skórování už ale útok Gladiators nedostal a Lions tak slavili titul po výhře 35:29.