Curling smíšených dvojic se představí na Zimních světových univerzitních hrách 2025

Turín – Světová curlingová federace (WCF) a Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) oznámily, že curling smíšených dvojic bude mít svou premiéru na příštích Zimních světových univerzitních hrách, které se konají v lednu 2025 v italském Turíně.

Curling, sport, který kombinuje přesnost, taktiku a týmovou spolupráci, se prvně objevil na Zimních univerzitních hrách v roce 2003 v italském Tarvisiu. Od té doby byly na hrách prezentovány pouze soutěže mužů a žen. Nová disciplína tak otevírá cestu pro více integrace a týmové spolupráce mezi pohlavími na nejvyšší úrovni univerzitního sportu.

Podle prohlášení FISU bude v roce 2025 na hřišti bojovat o první medaile ve smíšené čtyřhře v curlingu celkem osm týmů. Tradiční mužská a ženská soutěž se nezúží, a diváci se tak mohou těšit na souboje deseti týmů v každé kategorii.

Premiéra smíšených dvojic přináší nejen nové možnosti pro sportovce, ale také pro samotný sport, který díky této inovaci může oslovit širší publikum. Smíšené dvojice přinášejí nový rozměr strategie a dynamiky, protože vyžadují těsnější spolupráci a vzájemné porozumění mezi dvěma hráči.

„Tento krok představuje významný milník v historii univerzitního curlingu. Je to ukázka našeho odhodlání rozvíjet sport a otevírat nové příležitosti pro mladé sportovce z celého světa,“ uvedl představitel WCF.

Očekává se, že přípravy na turnaj budou intenzivní, protože týmy budou mít možnost napsat historii a stát se prvními medailisty v této nově zavedené disciplíně.

Je jasné, že tento historický moment pro curling přinese nejen nové příležitosti pro mladé sportovce, ale také nové vzrušující momenty pro fanoušky a diváky po celém světě.

Nyní zbývá jen vyčkat, s jakou strategií a sestavou přijdou jednotlivé univerzitní týmy. Jak se budou formovat nové dvojice? Jaké nové taktiky a strategie uvidíme na ledě? Jedno je jisté – Zimní světové univerzitní hry v roce 2025 přinesou do světa curlingu mnoho nového a vzrušujícího.

(svob, sportovnilisty.cz)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...