Čeští ragbisté ve Stockholmu po prohře se Švédy nepostupují na ME výš. Švédsko-Česko 28:18

Postup do skupiny Trophy ME se českým ragbistům nepovedl. V klíčovém utkání skupiny Confence sever  ve Stockholmu se českým hráčům ragby nepodařilo tamější reprezentaci Švédska  porazit a po porážce 18:28 zůstanou hrát na stejné úrovni, jakou hráli dosud, tedy v Conferenci I. Vzhledem k tomu, že se navíc očekává reorganizace evropských soutěží možná  z jednoročního rytmu na dvouletý, hrozí českému ragby, že se bude utkávat se slabšími soupeři po dobu dvou let.

Utkání  ve Stockholmu,  ve kterém šlo o přímý postup, mělo pro české ragbisty příznivý vývoj. V poločase vedli 6:3, ale jejich  klid jim narušilo vážné zranění do té doby bodujícího zadáka Martina Cimpricha, kterého hráč soupeře nebezpečnou hrou nepříjemně zranil v oblasti krku a český reprezentant byl až po dlouhém ošetřování na hřišti  zdravotníky odnesený na nosítkách do ošetřovny. Tato pauza vyvedla Česko z rytmu své dosavadní hry.  Po přestávce se pak švédský tým pustil do českých ragbistů s nebývalým elánem, a tak během deseti minut od 53. minuty položili Švédové  nedůsledně bránícím hostům tři pětky.  Švédsko rázem vedlo 25:6. Ke konci utkání se sice nakonec Češi zmohli k náhodným protiútokům a dvakrát se dostali dokonce do  švédského brankoviště, ale ta píle jim už jen stačila ke snížení skóre na výsledné 28:18 pro Švédsko.

Stockholm 14. května 2022

Ragby

Mistrovství Evropy - utkání 3. divize (Severní konference 1)

Švédsko - Česko 28:18  (3:6)

Pětky: 3:2 * Trestné kopy: 1:2 * Následné kopy po pětkách 2:1  * Rozhodčí: Kilian Obrien (Německo)

O nesehraném utkání

Poslední nesehrané utkání  skupiny Maďarsko - Lotyšsko se patně na hřišti neodehraje. V termínu, kdy se mělo hrát,  obě reprezentace postihl Covid a je pravděpodobné, že se tabulka jen dopočítá tak, aby oba týmy získaly stejný počet dvou bodů jako kdyby utkání skončilo nerozhodně.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?