Čeští kajakáři Prskavec, Tunka, Přindiš obhájili zlato z hlídek na ME v Liptovském Mikuláši

Tým kajakářů – ve složení Prskavec, Tunka, Přindiš – znovu obhájil zlatou medaili na ME ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši. Od r. 2016 jim zlato uteklo jen jednou. Kajakářky skončily na nepopulárním 4. místě. Z dopoledního programu – kvalifikace kajakářek a kajakářů – se do semifinálových bojů nedostala jen Barbora Valíková.

„Já myslím, že ta hlídka byla dobrá, že jsme si sjeli jízdu, kterou jsme chtěli. Měli jsme tam několik variant, co uděláme v různých pasážích tratě. Ale Jířa nám ujel, tak ten zbytek jsme sjeli s Ondrou a bylo to super,“ popsal  výkon hlídky Přindiš.

„Měl jsem dané zadání, že kdekoli mi to vyjde a klouzne mi to, tak mám ujet a povedlo se to dřív, než jsme čekali,“ dodává Prskavec.

„S klukama se jezdí skvěle. Ale je to takový tlak na mě, když jedete s olympijským vítězem, několikanásobným mistrem Evropy…“  popsal  Tunka své pocity

„A ty máš jenom jeden titul, co?“ vtipkoval Prskavec.

Tým kajakářek startoval v úplně novém složení – Fišerová, Galušková, Valíková. Děvčata ale bohužel nenavázala  na stříbro z loňského roku a dojela na čtvrtém místě.

„Bohužel se nakupily chyby a já jsem udělala fatální chybu, která nás stála lepší umístění. Špatně jsem si najela do povodné branky a minula jsem ji. Naštěstí jsem se zvládla vrátit. Ale pár vteřin to bylo,“ popsala závod hlídek  Antonie Galušková.

Kajakářky od medaile dělilo 34 setin. Na vítězný tým z Francie ztratily 6,27 vteřin. Stříbro braly Britky i po karambolu pod skokem u protivodné branky č. 12, kde poslední jedoucí závodnice vjela na loď Mallory Franklin. Bronz získaly Polky.

V Liptovském Mikuláši se ještě  první den šampionátu odjely kvalifikace kajakářek a kajakářů do semifinálových bojů, které se pojedou v soboru 28. května 2022. Dál  nepostoupila jen Barbora Valíková. Překvapivé byly výkony kajakářů. Z první jízdy postoupil do semifinále pouze Vít Přindiš, a to ze 16. místa. Prskavec s Tunkou museli do oprav, ze kterých se už kvalifikovali.

Do  semifinálových bojů postoupila hned z první jízdy Tereza Fišerová, která premiérově startovala na kajaku. Z první  jízdy se kvalifikovala také Antonie Galušková. Jen Barbora Valíková musela do opravných jízd, kde inkasovala 10 trestných vteřin za dotyky branek a závod pro ni skončil.

Evropský šampionát pokračuje v pátek 27. května 2022 dopoledními kvalifikacemi kanoistek a kanoistů a odpoledním závodem týmů obou kanoistických kategorií.

Liptovský Mikuláš (Slovensko) 26. května 2022

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Muži 3xK1: 1. Česko  (Prskavec, Tunka, Přindiš) 99,40 (2 trestné sekundy), 2. Polsko -1,69 (2), 3. Německo -2,07 (0).

Ženy 3xK1: 1. Francie (C. Prigentová, R. Prigentová, Vuittonová) 115,30 (2), 2. Británie -3,34 (2), 3. Polsko -5,93 (6), 4. ČR (Valíková, Fišerová, A. Galušková) -6,27 (4).

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?