Český olympijský výbor v nesnázích


Za měsíc mají začít zimní olympijské hry v čínské metropoli Pekingu. To však neznamená, že by všechny hádanky ohledně pořádání byly vyřešené. Nejsou známá některá detailní protiepidemická opatření, délka karantény, apod. Avšak nejen lékařské problémy motají hlavu odpovědným činovníkům.

Nově zaváděný princip genderové rovnosti při nominaci sportovců a doprovodu má pro Český olympijský výbor fatální následky. V jeho vedení stojí převážně muži, to samé platí o funkci generálního sekretáře a sportovního ředitele, který je zároveň vedoucím výpravy.

V sídle ČOV nyní horečně jednají, jak vyhovět novému reglementu. Hledají se dvě ženy, které by mohly být uvedeny do vedení ČOV. Nejčastěji se spekuluje o bývalé ministryni školství, mládeže a tělovýchovy Kateřině Valachové, která je známá svým kladným vztahem k olympismu, za jejích časů se měl ČOV výrazně lépe než v době současné. Dlouho panoval názor, že druhou ženou by měla být olympijská vítězka Kateřina Neumannová, pověstná organizátorka vrcholných sportovních akci. Jenže do hry se vložila bývalá ministryně financí Alena Schillerová, která nyní neví, jak naložit s volným časem a hledá větší uplatnění jak pro sebe, tak pro svůj PR tým. Ten by samozřejmě po dobu konání Her poskytla zdarma ke službám pro ČOV.

Rozseknout zapeklitý problém bude muset nominační Plénum ČOV, které podle pravidel musí schválit nominaci výpravy na olympijské hry.   


Varaďovy plány prozrazeny

Sestava hokejistů pro olympijské hry se rýsuje

Berbr přišel o auto, pomohl si Příhoda

Pelta prodává Jablonec


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)