Český olympijský vítěz Jiří Lipták dostal vzácný dar - pušku, která je rodinným klenotem

Olympijský vítěz v trapu Jiří Lipták byl společně s vítězem ankety Střelec roku 2022 Petrem Nymburským při vyhlášením  výsledků ankety středem pozornosti.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v úterý 4. dubna 2023 v Praze a trvalo jen několik desítek minut.
Jiří Lipták měl při vyhlášení ankety totiž rovněž důvod k úsměvům. Sice neobhájil loňské prvenství, ale vysloužil si dárek od Českého střeleckého svazu. Při slavnostním vyhlášení mu udělalo radost předání pušky značky Beretta, se kterou vystřílel zlato mimo jiné na OH v Tokiu a další medaile.

Ze slavnostního ceremoniálu si   Jiří Lipták odnesl pušku značky Beretta, s níž před dvěma lety triumfoval na OH v Tokiu. Loni v září požádal o odkup této zbraně, ale Český střelecký svaz mu ji nakonec daroval jako poděkování za vynikající reprezentaci a řadu medailí z vrcholných akcí. Třináct let stará brokovnice stála, když byla nová 180 000 korun. Vystříleno z ní bylo zhruba 300 000 nábojů. Dárek byl pro Liptáka překvapení.

  Jak říkám...

„Já jsem si říkal, co to tady dělá, protože ta zbraň je takový člen rodiny. Ta zbraň je v podstatě nesmrtelná, když se o ni člověk stará a když vám ji na letišti nezašantročí. Protože mám celkem dobré vztahy s výrobcem pušky ve fabrice v Berettě, tak kdykoliv jsem v Itálii, tak ji tam dáváme na servis,“ prohlásil s úsměvem, když přebíral pušku, z které začal střílet poprvé po olympijských hrách v Londýně 2012.

Jedenačtyřicetiletý Brňan Jiří Lipták plánuje s darovanou  brokovnicí strávit zbytek kariéry. 

Jeho dvanáctiletý syn Daniel už si také střelbu vyzkoušel. A „medailová“ zbraň pak může být i hezkou památkou.

  Jak říkám...

„Jednou, až přestanu střílet, tak zbraň zdědí můj syn a možná pak i vnoučata. Bude to takový náš rodinný klenot,“ prohlásil Jiří Lipták.


  SportovniListy.cz rovněž napsaly:

Puškař Petr Nymburský, vítěz své disciplíny na ME ve Vratislavi se poprvé stal Střelcem roku

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)