Český americký fotbal slaví třicetiny. Titul mistra Česka však neobhájí Prague Lions. Víme proč...


Americký fotbal slaví třicet  let a stejnou dobu se hraje i nejvyšší česká soutěž. Jenže tu  ale nebude  hrát  její nejlepší tým posledních let. Tým  Prague Lions totiž přijal nabídku z European Football League a od června 2023 tak budou Pražané hrát v jediné profesionální evropské soutěži. Tuto a další  novinky  se SportovniListy.cz dozvěděly na setkání americký fotbalistů s novináři 30. března 2023 v Praze.Jak říkám...„Vybavuju si začátky tuzemského amerického fotbalu  v roce 1994. Byl jsem u toho, když tady byly jen  čtyři mužské týmy v jedné soutěži a bylo nás asi jen 150 členů. Teď už máme na 70 týmů v sedmi kategoriích a skoro 5000 členů,“ zavzpomínal  šéf České asociace amerického fotbalu Filip Hobza.

Elitní Snapbacks liga startuje o prvním dubnovém víkendu  s česk-slovenskými týmy z Bratislavy, Nitry, Ostravy a Přerova v jedné skupině a ve druhé s kluby z Brna, Ústí nad Labem, Jihlavy a Znojma. Finálový Tipsport Czech Bowl se hraje 16. července 2023 v Jihlavě, která je také i největším favoritem.

Jak říkáme...


„Czech Bowl v Jihlavě v roce 2021 byl naprosto skvělý, hrálo se při umělém osvětlení a byla to paráda. Doufám, že to tak bude i letos a my se tam především dostaneme,“ říká running back Gladiators Jan Dunovský.

„Nepřišli jsme ligu vyhrát, ale ovládnout,“ má jasno  hlavní kouč Vysočina Gladiators Matěj Večes.

Největším soupeřem  týmu z Jihlavy by měli být hráči Ostrava Steelers. Přímé přenosy bude vysílat stanice Premier Sport 2.

Lions, kteří přivezou do Prahy týmy hrající evropský americký fotbal, budou hrát svá utkání na Viktorce Žižkova a na atletickém stadionu Slavie v Edenu.  Borci Lions, kteří budou moci trénovat až před začátkem evropské soutěže konkrétně na fotbalovém hřišti Slavoje Vyšehrad,  výrazně posilovali kádr směrem k evropské lize.


Jak říkám...„Můžeme mít v týmu jen  čtyři americké posily a šest evropských, zbytek mužstva  je český. S kádrem, který máme, bychom se mohli dostat do play off,“ oznámil hrdě prezident klubu Michal Kozlíček.

„Domácí liga přišla sice o velmi silný tým, ale věřím, že z účasti Lions v ELF bude profitovat celý americký fotbal u nás,“ dodal Filip Hobza a pro SportovníListy.cz se oba vyfotografovali.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)