České ragbisty na ME U18 v Tbilisi po prohře s Nizozemskem 5:27 čeká boj o 7. místo s Rumunskem

Česká ragbyová reprezentace do 18 let v  utkání o celkové páté až osmé místo prohrála  na mistrovství Evropy v gruzínském hlavním městě v Tbilisi s Nizozemskem 5:27. V utkání bylo položeno celkem šest pětek  v poměru 1:5, když tu první na turnaji a jedinou v utkání položil za český tým Matěj Novák.

Po druhé  prohře český  národní tým bude na evropském šampionátu hrát už jen o 7. místo s Rumunskem, které rovněž podlehlo ve druhém utkání, konkrétně Německu 17:27.

Česká reprezentace sice na ME U18 ještě nevyhrála, ale rekordy šampionátu,  i když v úvodním utkání podlehla vysoko  favorizované domácí Gruzii 0:76, netvoří. Nejvyšší tříciferné skóre bylo dosaženo v úvodním utkání Španělsko - Rumunsko 102:0. Přes tuto vysokou výhru z  úvodu ME se však Španělé do finále neprobojovali, protože  semifinále  Španělsko - Portugalsko skončilo v základní hrací době  21:21 a o  vítězi a do finále o postupujícím týmu rozhodly až kopy na branku. Teprve čtvrtá série však rozhodla o vítězství  Portugalců. Ve finále Portugalsko - Gruzie bude  domácí tým mírným favoritem. Vždyť také  v semifinále jednoznačně přehrál Belgii 86:0 na pětky pak 14:0. Gruzínci tak na letošním  ME  s celkovým počtem 26 položených pětek vedou tabulku sledující tyto počty možností, jak lze v ragby skórovat.


Tbilisi 5. října 2022  Ragby                                                                                         

Mistrovství Evropy U18

Semifinále  

Portugalsko - Španělsko 21:21
Belgie - Gruzie  0:86 * pětky: 0:14

O páté až osmé místo

Německo - Rumunsko  27:17

Nizozemsko - Česko  27:5 (17:0)  * pětky 5:1


Další program 9. října 2022

Finále - Portugalsko - Gruzie
O třetí místo - Španělsko - Belgie

O páté místo - Německo - Nizozemsko

O sedmé místo - Česko - Rumunsko


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde . (Petr Skála podle RugbyEurope.eu pro SportovniListy.cz a Ceskeragby.cz, foto: RugbyEurope.eu)