České ragbistky v Dubaji na turnaji World Rugby HSBC sedmiček Challenger Series skončily osmé

Česká ženská reprezentace hrající olympijské sedmičky se zúčastnila turnaje World Rugby HSBC Challenger Series, který se hrál od 12. do 14. ledna v Dubaji.

České ragbistky se nakonec umístily sice až na osmém místě s bilancí  dvou výher a tří porážek, ale ve skupině si nevedly vůbec špatně. Češky vyhrály svá utkání jen v základní skupině, ve které porazily Mexiko a pozdější finalistky turnaje z Keni. Po prohře s Čínou se ve skupině umístily na třetím místě, aby se pak v semifinále opět utkaly s Keňou, s kterou prohrály rozdílem deseti bodů. Pak hráčky Česka v souboji o sedmé místo podlehly i Thajsku 12:31 a skončily tak až na osmém místě. Finále, které hrály soupeřky českých ragbistek ze základní B skupiny turnaje, vyhrály Číňanky nad Keňou 19:5. Nutno dodat, že během turnaje Čína prohrála jen jednou v základní skupině s Keňou a Keňa zase prohrála dvakrát a to v základní skupině s Českem a ve finále s Čínou. Češky ještě na jaře budou startovat na podobných turnajích v Montevideu a v Krakově. Na prvním turnaji vybojovaly za osmé místo šest bodů.