Česká smíšená štafeta skončila na finále Světového poháru v moderním pětiboji desátá

Desátou příčku obsadili moderní pětibojaři Eliška Přibylová a Ondra Polívka v závodě smíšených štafet na finále Světového poháru v maďarském Székesfehérváru. Češi se blýskli třetím nejlepším výkonem v jízdě na koních. Vítězi Světového poháru se stali Němci Christian Zillekens a Anika Schleuová.

Vinou nákazy koronavirem zasáhli Polívka s Přibylovou v Székesfehérváru do letošní sezóny vůbec poprvé. Zdravotní stav obou Čechů však ani čtyři týdny po opuštění izolace stále není stoprocentní.

Jak říkám...

„Bohužel se potvrdilo, že ten návrat po covidu je hodně individuální a může být u některých delší, než bychom si přáli. Jak v plavání, tak na kombi bylo vidět, že negativní dopad té nemoci je u obou poměrně velký,“ konstatoval reprezentační trenér Jakub Kučera.

„Dlouho jsem nezávodila a byla jsem dost nervózní. Plaváním to docela opadlo, ale ten výkon byl ještě o dost horší, než jsem čekala,“ přiznala sebekriticky Přibylová poté, co v úvodním plavání skončili Češi poslední, tedy třináctí.


V šermu si česká dvojice o dvě příčky polepšila a v následující jízdě na koni dokonce zazářila, když dosáhla na třetí nejvyšší počet bodů.

Jak říkám...

„Eliška udělala jednu zbytečnou chybu, ale Ondrova jízda byla opravdu výborná,"  chválil reprezentační kouč Kučera.  

„Ten kurz nebyl úplně jednoduchý a Ondra si s tím poradil moc hezky,"  s pochvalou svého závodního i životního partnera se přidala i Přibylová.

Do závěrečné kombinované disciplíny vybíhali Češi jako devátí, nakonec se ještě o příčku propadli.

Jak říkám...

„Na kombi bylo opravdu hodně znát, že na tom nejsme kondičně úplně dobře a ani ta střelba nevyšla na sto procent,“ mrzelo Přibylovou.

První vrchol sezóny, tedy mistrovství světa v Káhiře, začíná už za tři týdny. 

Jak říkám...

„Budeme muset dát hlavy dohromady a udělat nějaké rozhodnutí, jak trénink i tu sestavu poskládat," přiznal Jakub Kučera, že závodem v Székesfehérváru vyvstalo směrem k hlavním sezónním vrcholům mnoho otazníků.


  
Székesfehérvár (Maďarsko)

Finále Světového poháru v moderním pětiboji

Smíšené štafety: 1. Německo (Zillekens, Schleuová) 1447, 2. Bělorusko 1443, 3. Guatemala 1437, ...10. ČR (Přibylová, Polívka) 1371.

(Šárka Razýmová, Pentathlon.cz, SportovníListy.cz, foto: Filip Komorous)