Češi jsou mistry Evropy v enduru

Čeští enduroví reprezentanti Matěj Škuta, Matyáš Chlum, Jaroslav Kalný a Kryštof Kouble se v neděli 17. září 2023 v Polsku stali mistry Evropy. Na trůn pro nejlepší tým kontinentu se vrátili po dvou letech, když uspěli ve závěrečném čtvrtém závodě seriálu.
V polských Kielcích se dařilo zejména Koublemu, pro kterého bylo ME (16. – 17. září 2023) součástí přípravy na start v dalším podniku mistrovství světa tento týden v Portugalsku. Jezdec týmu KBS ÚAMK Unhošť v Polsku ovládl v absolutním pořadí oba závodní dny, což mu v konečném hodnocení stačilo na desáté místo. V předešlých třech závodech nestartoval.  Z českého pohledu byl v absolutním pořadí nejlepší šestý Škuta (KBS ÚAMK Unhošť), Chlum (MOTOSPORT BOZKOV) skončil osmý. Oba jezdci se ale prosadili na celkové stupně vítězů v kategorii Junior 2. Chlum skončil druhý se ztrátou šesti bodů na vítězného Švéda Lucase Bergströma, Škuta byl třetí. Do elitní desítky se dostal i osmý Kalný (CZECH ENDURO TEAM).

(Ladislav Krupička (KBS Unhošť), foto: archiv KBS Unhošť)