Biatlonistům začíná nová neolympijská sezona. Jaká bude Markéto, Michale a vůbec všichni kolem?


S řadou změn začínají novou sezonu čeští biatlonisté. Změny nastaly v trenérských, servisních  i v závodnických pozicích.  Po olympijských hrách v Pekingu převzal omlazený mužský tým trenér Michael Málek, novým šéfem servismanů je Nor Ole Björn Tretterud a za broušení lyží je zodpovědný také cizinec Rakušan Benjamin Eder. Závodnicí, na kterou se bude upírat velká pozornost příznivců biatlonu, by měla zůstat poslední vítězka malého křišťálového glóbu z vytrvalostních závodů a desátá biatlonistka v hodnocení SP Markéta Davidová, která jen tak bokem byla za rok 2021 vyhlášena také  nejlepší sportovkyní České zemědělské univerzity.

S dalšími novinkami z biatlonu  před novou sezonou seznámili v  pondělí 21. listopadu 2022 novináře ti nejpovolanější z vedení Českého svazu biatlonu společně s kvartetem závodníků ve složení Michal Krčmář, Markéta Davidová, Tereza Voborníková a Jonáš Mareček v historické budově Českého rozhlasu. 
U žen zůstal hlavním koučem Nor Egil Gjelland, ale u mužů vystřídal Ondřeje Rybáře bývalý trenér juniorů Michael Málek, který se  vrací do A-týmu po čtyřech letech a očekává se od něho, že naváže  na předchozí práci s juniory. V roli střeleckého trenéra bude tím nejlepším rádcem olympijský vítěz ve sportovní střelbě Matthew Emmons.


Start biatlonového Světového poháru  začíná ve Finsku v Kontiolahti tímto programem rozděleným do pěti závodních dnů, které, jak vyhrožuje sportovní redakce České televize,  bude vysílat někde možná i mezi fotbalem. 

Nuže nezapomeňte si naladit své televizory ve dnech ...

v úterý 29. listopadu 2022 a dívejte se na vytrvalostní závod
ve středu 30. listopadu 2022 a dívejte se  na  vytrvalostní závod žen
ve čtvrtek 1. prosince 2022  a dívejte se na  štafety
v sobotu  3. prosince 2022 a dívejte se  na sprinty
v neděle 4. prosince 2022 a dívejte se  na  stíhací závody

Nominace do Kontiolahti

Muži: Michal Krčmář, Jonáš Mareček, Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska, Mikuláš Karlík
Ženy: Markéta Davidová, Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Eliška Václavíková, Tereza Voborníková


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...