Baseballista Boris Večerka podepsal profesionální smlouvu s klubem Arizonou Diamondbacks

Po dvou a půl letech má český baseball opět hráče pod profesionálním kontraktem v Minor League Baseball. Stejně jako posledně se navíc jedná o hráče brněnského klubu. Po Vojtovi Menšíkovi je v historii druhým podepsaným Hrochem devatenáctiletý Boris Večerka. O mladého nadhazovače se již v průběhu sezony zajímala řada profesionálních klubů, kontrakt s ním nakonec ve středu 14.prosince 2022 podepsali zástupci Arizony Diamondbacks.

Obrovskou zásluhu na Borisově růstu má trenér nadhazovačů John Hussey. Usměvavý Australan s ním začal pracovat už před šesti lety v Dracích. Do Hrochů o dva roky později přestoupili takřka společně.

Jak říkám ...

„Pamatuji si ho jako čtrnáctiletého kluka s divokou rukou a díky soustavné tvrdé práci, vášni pro své řemeslo a mnoha obětem má možnost splnit si svůj dětský sen. Nebe je pro tohoto mladého muže limitem,“ zdůraznil John Hussey, který působí ve stejné roli také u mužského národního týmu.

Devatenáctiletý Večerka letos prožil průlomovou sezonu. Především v extraligovém play-off nastoupil do několika velkých zápasů. Do prvního semifinále v historii Hrochů Brno nastoupil proti Tempu jako střídající nadhazovač a v šesti směnách nepovolil ani bod, navíc rozdal 7 strikeoutů. I díky tomu si následně vysloužil důvěru v Czech Series, kdy se ve třetím zápase finálové série mezi Hrochy a Draky Brno stal nejmladším startérem play-off v klubové historii.

Podpisem profesionální smlouvy do MiLB Boris navázal na svého staršího bratra Viktora, kterého si v létě 2019 vyhlídli Kansas City Royals. O Borise byl zájem po celou sezonu, hlavní krok ale udělal na podzimní přehlídce talentů v USA.

Jak říkám ...

„Bavil jsem se s několika týmy. Všechny zaujala moje rychlost. Podle nich mám prý potenciál jednou házet skoro 100mph. Proběhlo pár pohovorů na hotelu a vybral jsem si D-backs,“ vzpomínal na podzimní tour Boris Večerka.

„Co v posledních letech zažíváme je neuvěřitelné. Po několika letech tvrdé práce s mládleží přichází konečně obrovské úspěchy i mezi dospělými. Postup do extraligového finále a dvě sezony po sobě s máme Hrocha, který podepsal profesionální smlouvu. Fantazie!“ zaradoval se z úspěchů sportovní ředitel Tomáš Ovesný.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde!!!(Evženie Votinská pro SportovniListy.cz, foto: Lenka Brožová)