Barboru Seemanovou těší, že se plavání dostává stále více do popředí a že lidé o něm něco vědí

České elitní plavce čeká v polovině prosince 2021  mistrovství světa v Abu Dhabi, kam se chystají hned tři plavci z tréninkové skupiny trenérky Petry Škábové, do které patří momentálně nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová, ale také Ondřej Gemov s Kristýnou Horskou.

Všichni dvě závodnice, jeden závodník a jedna trenéra se ukázali v Praze první prosincový čtvrtek novinářům, fotografům, kameramanům a reportérům, aby se s nimi podělili o své dojmy z ME v Kazani a s plány před MS v Abu Dhabi.



Češká reprezentace v plaveckých sportech se v zahraničí  ukázala ve výborné formě a zaujala svými výkony na nedávném kontinentálním šampionátu v ruské Kazani, odkud  přivezla Barbora Seemanová stříbrnou medaili i přes zdravotní potíže.

Jak říkám...

"Šampionát jsem si extrémně užila, protože mě všichni tři mí svěřenci příjemně překvapili," připomenula Petra Škábová také nový český rekord Gemova a čtvrté místo Horské.

Progres tréninkových parťáků oceňuje také samotná Seemanová, která má za sebou dvouměsíční zkušenost v prestižní plavecké týmové soutěži ISL.

Jak říkám...

"Je skvělé, že se nám všem daří. Navíc jsem člověk, který chce úspěchy prožívat s někým. Dlouhodobě se snažím, abych dostala plavání v Česku do podvědomí, takže je skvělé, že mi pomáhají další plavci. Navíc z tréninkové skupiny Petry, kde se všichni podporujeme a máme na trénincích zábavu," prohlásila Barbora Seemanová.

Škábová oceňuje nasazení všech svých plavců, které ovlivňuje právě přístup Seemanové.

Jak říkám...

"Tréninky vede Bára, která na vavřínech nespí, takže nemá šanci usnout ani nikdo jiný. Ona má svoje tempo, které dlouhodobě drží a všichni ostatní se toho chytli, takže teď jeden druhého jen tak nepustí." prozradila trenéra Škábová.

"Tréninky s Bárou mě baví ještě více, protože mají takový drajv," svým postřehem doplnil atmosféru v týmu Ondřej Gemov, který, jak se pochlubil, se stará o to, jaká při trénincích zní muzika.




(Petr Skála podle tiskové zprávy z webu sportegy.cz, SportovníListy.cz, foto: Ivana Roháčková)