Atleti soupeří s orientačními běžci v armádním tendru

Nešťastný předjížděcí manévr řidičky malého hyundaie, díky kterému se během převozu na místo určení nabouraly tři obrněné vozy pandur, má velmi zvláštní dozvuky.

Nehoda zastavila provoz na frekventované dálnici, o materiálních škodách nemluvě. Vedení armády okamžitě nastalou situaci řeší i s vědomím, že se jedná již o druhou nehodu podobného charakteru. Pro zvýšení bezpečnosti provozu se proto rozhodli najít v neveřejném výběrovém řízení dodavatele speciálních služeb, jakési předběžce, kteří poběží vybaveni červenými vlajkami před armádní kolonou, aby opravdu všem řidičům a řidičkám došlo, že obrněné vozy nemají úplně nejkratší brzdnou dráhu.Vítězem se měl stát Český atletický svaz, který disponuje širokou běžeckou základnou. Protože se v Čechách nic neutají, atleti dostali zcela nečekaného konkurenta. Do výhodného tendru se snaží dostat Český svaz orientačních sportů. Oproti atletům mohou nabídnout hlídky na kole i na lyžích, všichni navíc s dokonalou prostorovou orientací.

Generálové tak mají zamotanou hlavu, protože neví, zda upřednostnit atletickou kvantitu, nebo orientační kvalitu. Jisté je, že nabídku nedostane Tomáš Čermák, který tvrdil, že pobývá v Rusku a zadržen byl v Polsku, čímž se diskvalifikoval z odborné kvalifikace na poskytování poptávaných služeb.

Koupila Slavie zápas s Římem?


Vémola nevyzve Piráta, ale piráta

Jágr vstupuje do Slavie

Přijde NSA o předsedu Šebka?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)