70 let Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy

Nenechte si ujít příležitost oslavit 70 let historie, tradice a výjimečnosti Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Sejděme se na místě, kde se historie sportu a vzdělání píše každý den.
Fakulta tělesné výchovy a sportu, která stále drží krok s dobou a nabízí špičkové vzdělání v oblasti tělesné kultury, Vás zve, abyste se přišli podívat za oponu a společně oslavili toto významné výročí. Oslavy proběhnou v areálu školy na adrese José Martího 269/31 v Praze 6 a budou přístupné zdarma všem zájemcům.

„Tento den je výjimečnou příležitostí pro naše absolventy, kteří se zde mohou setkat a společně zavzpomínat. Nejstarší absolventi, kteří zahájili svá studia v roce 1953, budou od děkana Miroslava Petra odměněni pamětními medailemi,“ sděluje organizátor akce.

Připomenutí bohaté historie fakulty nebude chybět. Prostory školy ožijí historickými fotografiemi a předměty, které budou k vidění ve speciální expozici. Součástí programu bude i projekce video sestřihů dokumentujících život fakulty v průběhu let.
Mladší generace se mohou těšit na řadu sportovních her a soutěží. Atletický ovál se promění v dětské hřiště, kde nebudou chybět ani ukázky činnosti Centra Paraple. Vojenský obor připraví ukázky sportovních aktivit a představí se i fenomén posledních let e-sport, který si na fakultě získal své zastoupení díky raketově rostoucí oblibě po celém světě.

Oslavy začínají v 10 hodin a nabídnou pestrý program, ve kterém si každý najde to své. Fakulta se pyšní tím, že propojuje tradiční i moderní sportovní disciplíny, a to se odrazí i v nabídce aktivit pro návštěvníky.

V sobotu 23. září se brány Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy široce otevřou, aby přivítaly návštěvníky z řad absolventů, současných a bývalých zaměstnanců i veřejnosti. Přijďte si připomenout 70 let bohaté historie fakulty, která se začala psát již v roce 1953 jako Institut tělesné výchovy a sportu a která si nalezla pevné místo v srdcích mnoha generací.


(svob, sportovnilisty.cz; zdroj, foto: FTVS UK Praha)