Známe skutečného majitele Viktorie Plzeň


Rošáda ve vlastnické struktuře fotbalového klubu Viktorie Plzeň se očekávala poměrně dlouho, Tomáš Paclík se na veřejnosti ukazoval čím dál méně a také jeho aktivita v rámci fotbalových struktur byla téměř nulová.

Pro fanoušky se svým nejbližším kolegou a centrálním mozkem plzeňského fotbalu Adolfem Šádkem rozhodli připravit jasné sdělení, kdy veškeré akcie klubu koupil právě Šádek. Jenže to je jen verze na papíře. Realita je úplně jiná, do klubu majetkově vstoupil Daniel Křetínský, boss úhlavního konkurenta Sparty.

Tento překvapivý krok má několik důvodů. Jím vlastněný akciový podíl v Plzeňské teplárenské, která je hlavním dodavatelem tepla pro celé okolí Plzně, znamená pochopitelně ekonomický výnos a působení skrze fotbal by mohl eliminovat případné negativní nálady při zvyšování cen. Samozřejmě, sportovní stránka hraje svoji roli, fotbalisté Viktorie mají dělat jakýsi blok mezi Slavií, Spartou a zbytkem ligového pole, aby pro pražské týmy byla zajištěna účast v evropských pohárech. Doba, kdy tuto jistotu mohl zajistit bývalý rozhodčí Krula a jeho kolegové je dávno pryč, proto museli letenští zvolit tento netradiční krok.

Bude zajímavé sledovat, jak si oba majetkově propojené týmy rozdělí starty v Evropě a zisky případných trofejí. Vstup Křetínského do plzeňského klubu již přivítal představitel F-revoluce Vladimír Šmicer a oceňuje transparentnost chování managementu obou týmů.

Olympionici děkují Zemanovi

Kejval odhaluje podvody u svých protivníků


Biatlon volá: Katko, vrať se!!!

Ministr Havlíček spasí sport

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)