Proč si nejlepší kajakářka Španělka Chourratová nemohla zazpívat v Praze v Troji hymnu?

[ title]
Sice bez české účasti ale i tak bylo  finále Světového poháru kajakářek, které se jelo  v Praze v Troji třetí červnovou neděli, pro diváky pěknou podívanou. Závodnice podle pohárového webu hodně chybovaly, když se snažily o těsné průjezdy branek. Na to doplatila například Jessica Foxová z Austrálie ale i Jana Dukátová ze Slovenska, které si připsaly padesátivteřinovou penalizaci a skončily v závěru první desítky startovního pole.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Oproti tomu dravou a přitom čistou jízdu předvedla Britka Kimberley Woodsová, která se už proslavila coby čerstvá mistryně Evropy z Tacenu a vítězka sobotního závodu kanoistek v Praze. Dlouho to vypadalo, že Britka si z Prahy odveze dvě vítězství, ale pak ji jen  o pouhých 24 setin nakonec přemohla Maialen Chourrautová ze Španělska, které se rovněž povedla čistá jízda. Třetí místo patří  Němce  Ricardě Funkové.


Jak říkám...


"Už v první polovině trati mi bylo jasné, že musím jet na jistotu, zbytečně neriskovat, protože trať je opravdu obtížná. Tím spíše, když jsem viděla, jak ostatní závodnice hodně chybují, věděla jsem, že zajet čistě bylo velmi důležité a může to znamenat skvělý výsledek. A že jsem skončila jen 20 setin za Maialen je úžasné. Prožila jsem v Praze nezapomenutelný víkend. Včera první místo v soutěži kanoistek, dnes druhé místo na kajaku. Je to neuvěřitelné. Přitom je to teprve můj třetí start v seniorské kategorii. Jsem šťastná, že jsem tu mohla být,“ řekla Woodsová.

"Finálová jízda se mi povedla i přes velkou náročnost tratě. Udělala jsem pár chyb, ale jela jsem dál a udržela to. Jsem šťastná, že jsem vyhrála. Navíc nemám v úmyslu účastnit se letos všech závodů Světového poháru, protože se chci soustředit na mistrovství světa ve Francii. Pojedu tedy maximálně čtyři závody v SP,“ řekla po závodech vítězná Španělka.

Nakonec zbývá odpovědět na otázku, proč si nejlepší kajakářka Španělka Chourratová nemohla zazpívat v Praze v Troji španělskou hymnu?

Z jednoduchého důvodu. Nemá slova.
Praha 18. června 2017


Závody SP ve vodním slalomu
Ženy K1: 1. Chourrautová (Šp.) 104,68 (0), 2. Woodsová (Brit.) -0,24 (0), 3. Funková (Něm.) -3,38 (4), ...v semifinále 13. Kudějová, 19. Galušková (obě ČR).

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)