Ondřej Synek byl nominován do finální pětice, ze které bude vybrána veslařská posádka roku 2017

[ title]
Skvělé výkony v nejdůležitějších závodech letošní sezóny přinesly Ondřeji Synkovi nominaci mezi finální pětici, která bude usilovat o ocenění nejlepší mužská posádka roku Mezinárodní veslařské federace. Ondra Synek tak podle svazového webu může tuto cenu získat podruhé v kariéře, poprvé se mu to podařilo v roce 2010.

Během trenérské konference v Londýně budou 8. prosince 2017 oceněni také nejlepší ženská posádka, trenér, para posádka a udělena bude také cena za významnou činnost pro světové veslování.   

Nominace na nejlepší mužskou posádku roku

Ondřej Synek (ČR, skif) mistr světa a mistr Evropy

Joshua Hicks, Spencer Turrin, Jack Hargreaves, Alexander Hill (Austrálie, čtyřka bez kormidelníka) – MS 1.místo, SP Poznaň 1.místo

Pierre Houin, Jeremie Azou (Francie, dvojskif lehkých vah) – MS 1.místo, ME 1.místo, SP Poznaň a Luzern 1.místo

Johannes Weissenfeld, Felix Wimberger, Maximilian Planer, Torben Johannesen, Jakob Schneider, Malte Jakschik, Richard Schmidt, Hannes Ocik, Martin Sauer (coxswain) (Německo, osmiveslice) - MS 1.místo, ME 1.místo, SP Poznaň a Luzern 1.místo

Matteo Lodo, Giuseppe Vicino (Itálie, dvojka bez kormidelníka) MS 1.místo, ME 1.místo


Nominace na nejlepší ženskou posádku roku

Asja Maregotto, Paola Piazzolla, Federica Cesarini, Giovanna Schettino (Itálie, párová čtyřka lehkých vah) – MS 1.místo, MS U23 – 1.místo

Milda Valciukaite, Ieva Adomaviciute
(Litva, dvojskif) – MS 4.místo, SP Luzern 5.místo

Olivia van Rooijen, Inge Janssen, Sophie Souwer, Nicole Beukers (Nizozemsko, párová čtyřka) – MS 1.místo, ME 2.místo, SP Bělehrad a Luzern 2.místo

Ioana Vrinceanu, Viviana-Iuliana Bejinariu, Mihaela Petrila, Iuliana Popa, Madalina Beres, Denisa Tilvescu, Adelina Bogus, Laura Oprea, Daniela Druncea (coxswain) (Rumunsko, osmiveslice) – MS 1.místo, ME 1.místo, SP Luzern 1.místo

Kirsten McCann (JAR, skif lehkých vah) – MS 1.místo, SP Luzern 1.místo

Jeannine Gmelin (Švýcarsko, skif) – MS 1.místo, SP Bělehrad a Luzern 1.místo

 (ps, Český veslařský svaz,  SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)