Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě pro rok 2020 bylo zrušeno. Závody se ruší i v Česku


Kvůli pandemii koronaviru oznámila 12. března 2020 mezinárodní kanoistická federace (ICF) smutnou zprávu o zrušení mistrovství světa a čtyř světových pohárů pro rok 2020. Mezinárodní federace, Americká asociace, Nantahala Outdoor Center a organizátoři světového poháru jsou velmi zklamáni touto nepříjemnou zprávou.

Kvůli omezení mezinárodního cestování do USA ze dne 11. března 2020, museli pořadatelé rozhodnout a závod v Americe zrušit. Mistrovství světa mělo proběhnout od 26. do 30. dubna 2020. Až do 8. května 2020 měly v USA následovat čtyři světové poháry. Všechny tyto plánované akce jsou kvůli nynější situaci zrušeny.

Momentálně probíhají diskuse o přeložení mistrovství světa na pozdější datum. Zatím padají pouze návrhy, jelikož situace není dopředu předvídatelná. Prioritou zůstává zdraví a ochrana závodníků.

Nemluvíme pouze o zrušení mezinárodních závodů. Kvůli nově vyhlášenému nouzovému stavu, byly přerušeny i české závody, až do 13. dubna 2020. To znamená, že český pohár v Hanušovicích ani český pohár spolu s nominačním závodem na Čenkově Pile neproběhne. Jak se situace bude rozvíjet dál, řeší výkonný výbor Českého svazu kanoistů.


(ps, SportovníListy.cz, kanoe.cz, foto: Petr Skála)