Ministr vnitra Jan Hamáček si zkusil s českými potápěči v Bosně a Hercegovině potopit se

Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil v pátek 11. října 2019 v rámci své zahraniční pracovní cesty policejní potápěče působící u Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině. Ti zde už od roku 2011 pomáhají s odminováním řek a výcvikem bosenských potápěčů. Jan Hamáček využil možnost si potápění sám přímo na místě vyzkoušet.Na mezinárodní potápěčské základně na břehu Mostarského jezera ministr vnitra Jan Hamáček ocenil spolupráci českých policejních potápěčů a pyrotechniků, příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky a bosenských jednotek civilní ochrany Federace Bosny a Hercegoviny a Republiky srbské. Tato spolupráce začala již v roce 2011 a současná expertní mise je 24. v pořadí. Náplní je odstraňování nevybuchlé munice v řekách a rovněž profesionální výcvik potápěčů-pyrotechniků z Bosny a Hercegoviny. Za dobu svého působení čeští policejní potápěči vylovili z různých bosenských řek přes osm tun munice, kterou předali k odborné likvidaci.Jak říkám ...„Rád bych poděkoval všem, kdo se na této spolupráci podílí. Ať už se jedná o české policejní potápěče, pyrotechniky, příslušníky HZS, nebo jednotky z dalších zemí. Jde o náročnou a riskantní práci, která ale přináší zvýšenou bezpečnost v místech prováděných operací,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že Česká republika je připravena na další spolupráci.

Součástí programu návštěvy ministra byla kromě neformálního jednání s představiteli Bosny a Hercegoviny i prohlídka potápěčské základny a technického vybavení. Po ukázce nalezené munice se Jan Hamáček společně s potápěči potopil pod hladinu Mostarského jezera až do hloubky 20 metrů.


(ps, Ministerstvo vnitra, SportovniListy.cz, foto: Ministerstvo vnitra)

Biatlonové hrátky s Čínou

29.11.2020 09:01:00

Covidová epidemie drtí sport jako boxerský šampion Mike Tyson své soupeře. A najít řešení, jak udržet sport při životě, znamená bourat letitá pravidla. Platí to i olympijských hrách. Ty zimní m...