Vítězní klokani si přesto odskákali mimo Evropu. Bohemians – Mladá Boleslav 2:1

Mladoboleslavští fotbalisté v úterý 7. července 2020 vstoupili do odvetného finále nadstavbové skupiny o Evropu s třígólovým náskokem z prvního duelu a ve stejné základní sestavě, v jaké začali v sobotu 4. července 2020. Po nerozhodném poločase těsně prohráli, ale nakonec v součtu obou finálových střetnutí postoupili do kvalifikace o účast v předkole Evropské ligy.
Jak se to stalo?  Utkání začalo očekávanou aktivitou Bohemians. Poprvé klokani skórovali  v 19. minutě, když domácí fotbalisté do mladoboleslavského vápna Vodháněl přihrál Puškáčovi a ten se z otočky křížnou ranou trefil k levé tyči, kam se Šeda natahoval marně - 1:0.

Ve 38. minutě Ladra přihrál vpravo Janoškovi a po jeho centru do soupeřovy šestnáctky Jiří Klíma z deseti metrů prostřelil Lé Gianga - 1:1 a poločas skončil nerozhodně.

Druhý poločas Mladá Boleslav prohrála a tím i celé utkání, ale postup do kvalifikačního střetnutí o účast v předkole Evropské ligy si pohlídala. Utržila už jen jedinou branku.

V 53. minutě Vodhánělovo kličkování zarazil na hranici boleslavské šestnáctky Tataev faulem a nařízený trestný kop poslal vršovický kapitán Jindřišek přesně k levé tyči - 2:1. Pak už se skóre nezměnilo. Co z toho plyne?

Mladá Boleslav zaslouženě postoupila do kvalifikačního souboje o účast v předkole Evropské ligy. Soupeřem ji bude po odehraných utkání závěrečného kola nadstavby Liberec.

Praha 7. července 2020

FORTUNA:LIGA  2019/2020  druhé  finále skupiny o Evropu

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)
Góly: 19. Puškáč, 53. Jindřišek - 38. Jiří Klíma * ŽK: trenér Klusáček, Musquera - Janošek, Fulnek, Šeda, Zelený * Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dresler

Bohemians Praha 1905: Lé Giang - Bederka (76. Krch), Köstl, Hůlka, Dostál - Vacek (63. Vaníček), Jindřišek - Mosquera, Nečas (76. Ugwu), Vodháněl - Puškáč (63. Květ).
FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Tataev, Jakub Klíma, Zelený - Janošek (72. Mazuch), Túlio - Ladra (55. Wágner), Budínský (90. S. Mašek), Fulnek (90. Douděra) - Jiří Klíma (72. Pudil).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)