Velmi důležité tři body Středočeši vydřeli na Slovácku. Slovácko – Mladá Boleslav 0:1

Konfrontaci se soupeřem ze čtvrté pozice aktuálního ligového pořadí rozhodl v třicátém kole nejvyšší fotbalové soutěže v mladoboleslavský prospěch Drchal už v prvním poločase. Po změně stran Středočeši  těsné vedení ubránili, když v závěru jasné šance v pojišťující góly nevyužili Jiří Klíma a Budínský.

V prvním poločase byla Mladá Boleslav klidnější a jistější než soupeř a zaslouženě ho vyhrála. Jak se to stalo?

Ve 23. minutě se Matějovský jednoduchým způsobem zbavil dvou protihráčů a přesnou kolmicí poslal do střelecké pozice Drchala, jenž přízemní ranou mezi brankářovy nohy dal gól, který se později ukázal být rozhodující - 0:1.

Druhý poločas byl ve znamení výrazné slovácké snahy po obratu nepříznivého vývoje zápasu, nebo alespoň po vyrovnávacím gólu. Naštěstí pro Středočechy se střelcům Slovácka nedařilo, když ani jednu z mnoha šancí nevyužili.

ři body ze Slovácka vynesly Boleslavi sedmou výhru v tomto ligovém ročníku a s celkovým ziskem třiceti bodů posun na třináctou příčku s vidinou uhájení prvoligové příslušnosti a tím pádem zklidnění v mužstvu i celém klubu.

Uherské Hradiště  1. května  2021

FORTUNA:LIGA 2020/2021 - 30. kolo

1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Gól: 23. Drchal *  ŽK: Divíšek, Havlík, Cicilia, Kohút - Ladra, Matějovský, Drchal, Šimek *
Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Bureš.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Řezník, Šimek, Jakub Klíma - Douděra, Dancák, Matějovský (49. Budínský), Zmrhal - Drchal (65. Jiří Klíma), Ladra (83. Skalák), Škoda.

1. FC Slovácko: Bajza - Reinberk (21. Divíšek), Kadlec, Hofmann, Šimko (46. Tomič) - Havlík, Daníček - Petržela (63. Navrátil), Sadílek (82. Kohút), Jurečka (63. Cicilia) - Kliment.

(Jiří  Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: Fk Mladá Boleslav)